Kešu máslo obsahuje plno zdravý prospěšných látek. Má vysoký obsah bílkovin a obsahuje také nenasycené mastné kyseliny. Kdykoliv budete potřebovat energii stačí si dát lžičku. Skvěle chutná v kombinaci ovocem nebo smíchané s mlékem a raw musli. Přidat ho můžete i do koktejlů a smoothie pro zvýšení výživové hodnoty. V obchodě vás možná odradila vysoká cena másla, ale doma se dostane na cenu o dost nižší. Stačí když při mixování nepřesáhnete teplotu 42 stupňů a zachovat tak kešu máslu co nejvíce živin.

Suroviny

  • 500g raw kešu ořechů
  • 1 lžíce raw kokosového oleje

Příprava

  1. Kešu ořechy spolu s kokosovým olejem mixujte 5-10 minut do tekuté konzistence.
  2. Malé kousky kešu tam budou stále viditelně, ale jinak je máslo krémové. Pokud je máslo stále dost drobivé přidejte další lžíci kokosového oleje. Občas zastavte a setřete máslo z okrajů. Při delším mixování na chvilku zastavte, aby si mixér odpočinul. Také hlídejte aby se máslo moc nezahřálo (můžete použít i teploměr). Klidně zastavte a počkejte abyste se nedostali nad 42 stupňů.U mixéru na raw stravu je často součástí příslušenství pěchovátko. Nebudete muset zastavovat, stačí při mixování okamžitě ořechy z krajů sesunout doprostřed. Máslo bude hotové o něco rychleji.
  3. Ochutnejte a podle chuti oslaďte. Většinou na tohle množství používám 1-2 lžíce třtinového cukru nebo ho nechávám neslazené. Po přidání cukru máslo mixujte dokud kousky cukru nezmizí.
  4. Kešu máslo přelijte do čisté sklenice.

Použití: samotné na lžičku, výborně chutná ovoce namočené do kešu másla, k sušenkám, do koktejlů

 

Skladování: v lednici, ale může být i při pokojové teplotě

Spotřebujte do 3 měsíců