Raw strava neboli syrová strava se skládá hlavně z ovoce a zeleniny. Někomu se může zdát, že mají rawtariáni dost omezený jídelníček. Tak to ale není, naopak. Receptů vhodných pro raw stravování je tolik, že byste je za život všechny nestihli vyzkoušet. Všechno jídlo je tak chuté, barevné a ještě ke všemu to nádherně vypadá.

Hlavně v létě se snažím jídlo co nejméně tepelně upravovat. Jelikož miluji nanuky vymyslela jsem si tento recept na nanuky s příchutí mé oblíbené americké limonády. Na jejich přípravu budete potřebovat jen čerstvé pomeranče, jahody a odšťavňovač. V létě se hodí mít něco co nás ochladí a tyto nanuky jsou zdravým a chutným osvěžením.

 

Co budete potřebovat:

  • 200ml pomerančové šťávy (=2 pomeranče)
  • 100ml šťávy z jahod (= 120g čerstvých jahod)

*2-3 lžíce agáve sirupu na doslazení

Pomůcky: šnekový odštavňovač, nanukové formy

 

Příprava:

Pomeranče a jahody odšťavte (pomeranče oloupejte, ,jahody zbavte zelených stopek). Oba džusy promíchejte a pokud chcete doslaďte sirupem z agáve. Pak už jen zbývá směs přelít do nanukových forem a dát ztuhnout do mrazáku. Za 4-6 hodin jsou nanuky hotové.

 

Tip: pokud chcete nanukovou formu znovu používat- použijte nanuková dřívka. Po zmrznutí nanuky vytáhněte a zabalte do potravinářské fólie nebo dejte do krabičky. Forma je tak připravená k dalšímu použití

 

Skladování: v mrazáku

Trvanlivost: 6 měsíců