Hledáte rychlý oběd nebo večeři? Udělejte šunková vejce.

Je to hotové během pár minut a taky je to strašně dobré. Já tenhle recept dělám teď v létě až nějak podezřele často…nechce se mi doma ještě přitápět vařením, takže dělám jen rychlovky. Aby nás to nenudilo, dělám recept pokaždé trošku jinak tak nehrozí, že by nás to ohrozilo. šunkové vejce můžete dát na chleba, udělat z toho sendviče, dát k tomu americké brambory anebo přidat k salátu…to bylo jen pár nápadů, určitě vymyslíte další:-).

 

Budete potřebovat:

  • Šunku s vysokým obsahem masa (90 % a více)
  • Vajíčka

 

Každá šunka je trochu jiná, rozhodně doporučuji použít 90 % a více masa. Párkrát jsem to zkoušela s nějakou levnou, která maso viděla asi jen z rychlíku a výsledek byl opravdu špatný.

Na nepřilnavou pánev dejte lžičku oleje. Rozpalte a vložte plátek šunky. Já jsem tentokrát měla nějakou selskou šunku, což byly obří plátky. Chvilku počkejte, ať se zespoda pěkně opeče. Teplotu dejte tak na ¾ výkonu, zase jí nechceme připálit.

Vklepněte vajíčko a pokračujte, dokud nebude hotové. Tekutý žloutek nebo ne, to už nechám na vás😊.

 

Světlý toastový chléb dejte do topinkovače a opečte. Já dávám číslo 3 z 5, pak už mi to přijde spíše připálené, než opečené😊. Topinkovač je skvělá věc. Nemám ráda chleba opečený na oleji a takhle se mi opeče zcela nasucho.

Teď už jen položte šunkové vejce na opečený chléb a podávejte. Já jsem k tomu ještě udělala salát z okurky, cherry rajčátek a salátu.

 

Obměny:

Na šunku dejte plátek sýra a pak teprve vajíčko.

Opečený chléb potřete nějakou omáčkou. Například BBQ, majonézou s chilli nebo kečupem.

Sendviče: Na opečený toastový chléb dejte ledový salát, plátky rajčat, šunkové vejce, plátek sýra a přiklopte chlebem.

Skvělé je i s karamelizovanou nebo smaženou cibulkou.