Babička vždycky říkala, že polévka připravuje žaludek na hlavní jídlo, a proto musí být. Dlouho jsem polévky vynechávala, teď už ale ne. Jak si na ně člověk jednou zvykne, už se jich nechce vzdát😊. Každý měsíc uvařím velký hrnec zeleninového nebo masového vývaru a zamrazím po menších porcích. Nejčastěji dělám jednoduchou polévku z vývaru, mražené zeleniny a polévkové zavářky. Zavářky střídám, je jich tolik, tak je z čeho vybírat.

Jarda má ráda sýr, a proto jsem mu udělala noky sýrové. Nakonec jsem musela ještě přidělávat, protože chtěl další😊. Jinak je to klasika – krupička a vajíčko. Jen k tomu navíc přidáte strouhaný sýr a případně i petrželku, když chcete, aby tam bylo něco zeleného.

 

Suroviny:

 • 70g dětské krupičky
 • 15g strouhaného sýra – Eidam 30%
 • 15g změklého másla
 • 1 vejce vel, M
 • Špetka soli
 • Čerstvá petrželka

 

Postup

 1. Krupičku smíchejte se změklým máslem.
 2. Sýr nastrouhejte najemno a spolu se solí a vajíčkem přidejte ke krupičce. Pokud chce, aby měly noky uzenou chuť, použijte uzený eidam. Je to vynikající.
 3. Kdyby bylo těsto moc tekuté, nechte ho chvilku odpočinout, po chvilce ještě zhoustne.
 4. Těsto naberte lžící a pomocí druhé noky vykrajujte do hotové vařící polévky. Vaří se jen krátce, proto je přidávejte až nakonec. Noky ještě zvětší svou velikost, dělejte je tak o polovinu menší, než chcete, aby byly.
 5. Noky vařte 3 minut – musí vyplavat na povrch.

Dobrou chuť

 

Určitě jste si všimli toho krásného prkénka  z bukového dřeva. Nechala jsem si na něj vypálit logo mého blogu. Kdybyste taky chtěli takové prkénko s vlastním motivem pro vás nebo někoho z rodiny, mrkněte na www.benoble.cz.

Když zadáte kód ZIJEMEHOMEMADE, dostanete 15%. Sleva platí na celý sortiment věcí ze dřeva:-).

Poznámka: Logo nemusí být jen vpravo dole, může být i větší uprostřed prkénka. Dá se vybrat text, obrázek…prostě co chcete