Ráda vyzkouším i něco jiného, než jsem zvyklá a tak jsem si tentokrát připravila low carb dezert. Low carb totiž běžně opravdu nejím, u mě je to spíše high carb:-D. Udělala jsem si kokosové pralinky, a to bez použití mouky a cukru. Low carb stravování moc neznám a proto jsem na ně byla zvědavá.

Na výrobu pralinek budete potřebovat kokosové mléko, strouhaný kokos, erythritol a kokosový olej. Pro barevné pralinky pak ještě kakao a ibiškový prášek. Určitě by šla použít i modrá spirulina, která dodá pralinkám sytě modrou barvu.

Je to rychlý jednoduchý recept, kde není co zkazit. Pralinky mi moc chutnaly a to, že je v nich cukr mi vlastně vůbec nevadilo.

Suroviny:

  • 160g kokosového mléka
  • 80g strouhaného kokosu
  • 55g erythritolu
  • 1 lžička kokosového oleje

Pro obarvení: ibiškový prášek, hořké kakao, modrá spirulina…

 

Postup:

Nejdříve si svaříme kokosové mléko na půl. Bude mít výraznější chuť a pralinky budou lépe držet pohromadě. Dejte ho do malé nádoby a vařte, dokud ho nezredukujete na 80 gramů. Když to bude o něco méně, dořeďte mléko do požadovaného množství vodou nebo kokosovým mlékem. Měla jsem připravenou váhu s hrnkem, do něj jsem vždycky mléko nalila a věděla jsem, jestli mám vařit ještě dál nebo ne.

Kokosové mléko smíchejte s kokosem, erythritolem a rozpuštěným kokosovým olejem. Dobře promíchejte.

Takhle vypadá erythritol. Kupuju ho na www.goodie.cz:

Pro různé barvy těsto rozdělte do více misek a obarvěte. Můžete použít kakao, modrou spirulinu anebo ibiškový prášek. Ibišku zase nedávejte moc, má kyselejší chuť, tak ho raději přidávejte postupně a vždy ochutnejte.

Připravte si silikonovou formu na pralinky a kokosovou směs do ní namačkejte. U více barev střídejte různé barvy pro několikabarevné pralinky. Nakonec směs dobře upěchujte, ať drží pohromadě

Pralinky dejte do lednice a nechte několik hodin ztuhnout. Pro urychlení dejte pralinky na hodinu do mrazáku. Poté pralinky vyklopte.

 

 

Ibiškový prášek

Sušený ibišek (www.shams.cz) dejte do mlýnku na kávu nebo mixéru a rozmixujte na prášek. Prosijte a používejte jako přírodní barvivo.

 

Skladujte v uzavřeném obalu v lednici.