Vánoce jsou skoro tady. Včera jsem byla nakoupit poslední dárky a u některých obchodů jsem ani nemohla zaparkovat. Jsem ráda, že už mám vše nakoupené. Nejpříjemnější nakupování bylo v obchodě Everest Ayurveda. Dárky od této firmy nesmí žádný rok chybět. Zdraví je to nejcennější, co máme. Rodině jsem proto nakoupila čaje a elixíry z ajurvédských bylin.

Everest Ayurveda jsou moji sousedé. Sídlí v Horních Počernicích, tak to mám kousíček. Nakupovaní bylo velice příjemné. Čekali tam na mě moc milí, usměvaví lidé. Žádné fronty, stres nebo špatná nálada. Při čekání jsem se dívala na video o výrobě jejich čajů, které tam běží na obrazovce. Taky jsem si prohlédla všechny produkty, které firma nabízí. Všechny jsou zde vystavené: elixíry, čaje i sušené ovoce. U každého čaje nebo elixíru je napsané vše, co potřebujete vědět: pro koho je určený a jaké má účinky. Všechny produkty najdete také na webových stránkách (mají i e-shop). Nečekala bych, že se při čekání mohu cítit tak příjemně. Je to tak. Hrála tam hudba a do toho byla všude cítit vůně bylin. Na cestu jsem dostala knížečku s recepty. Těším se až je vyzkouším.

 

 

Produkty této firmy vám mohu doporučit. Mám je vyzkoušené a vím že fungují. Bylinky jsou ruční sbírané v Nepálu. V Nepálu se také suší, probírají, balí se zde i čaje…vše se dělá v Nepálu. Líbí se mi, že jde o ruční práci. Žádný stroje, linky ani jiné moderní vymoženosti.

 

Jak vidíte na fotce, dělá se zde vše postaru. Na čajích je to cítit. Ta péče, láska a úsilí, které do toho člověk vloží. Stejně tak je to i se sběrem bylin.

 

Byliny sbírají místní obyvatelé na himalájském pohoří. Takových firem jako je tato, je už hodně málo.

 

Čaje jsem měla ráda už od prvního loknutí. Teď když vím jak čaje fungují a jak jejich výroba probíhá, mám je ještě raději. Proto vám s čistým svědomím mohu jejich produkty doporučit. Pro vás, pro rodinu nebo pro vaše blízké. Výběr je velký. V nabídce jsou relaxační čaje, nutriční elixíry, očistné kůry, dóšické čaje, dětské čaje, horké nápoje nebo ovocné plody.

Tady jsou mé tipy. dárky, které jsem nakoupila pro rodinu (a něco jsem si vzala i pro sebe):-)

 

Moje tipy:

 

 1. Čaj Elixír Harmonie

Čaj z himalájských bylin. Je skvělý na uklidnění a relaxaci. Já ho piju každý večer. Má sladkou chuť, není tedy nutné přidávat cukr. Chuť i vůni jsem si hned zamilovala. Tímhle čajíkem se trefíte do noty všem.

Znáte to. Přijdete s práce, jste unavení, na nic nemáte chuť a psychicky jste úplně na dně. S Jardou jsme si na to vymysleli rituál. Po příchodu dám postavit vodu a udělám pořádně velký hrnek čaje. Jen pijete čaj, nemluvíte a stres z nás postupně padá. Čajíček, relax, prostě pohoda.  Tak takové chvilky miluju.

Více informací najdete na: https://www.everest-ayurveda.cz/e-shop/relaxacni-ajurvedske-caje/elixir-harmonie

 1. Horký nápoj s růží

Nápoj s ovoce amalaki (embiliky lékařské) a růže. Je dělaný přímo pro nás ženy. Obsahuje růži stolistou – pro krásnou a čistou pleť (to je asi sen každé ženy). Pitím nápoje posílíte imunitu, podpoříte trávení a pomůže vám i s únavou.

Jedno balení (100 gramů) vystačí na 50 šálků. Doporučené denní dávkování jsou 2-3 hrnky.

Cena: 139Kč

Více informací najdete na: https://www.everest-ayurveda.cz/e-shop/ajurvedske-horke-napoje/amalaki-ruze-napoj

 

 1. Horký nápoj s lotosem

 

Horké nápoje pro ženy jsou úplnou novinkou. Moc jsem se na ně těšila. Jeden nápoj dám mamince a druhý si nechám jako dárek pro sebe. Tento nápoj obsahuje amalaki a lotos.

 • Posiluje duševní rovnováhu a srdeční činnost.
 • Zklidňuje mysl a zlepšuje soustředění.
 • Působí proti únavě a pomáhá chránit buňky před oxidativním stresem.
 • Amalaki je také skvělá na posílení imunity a podporu trávení.

Uvidíme, jestli to vydržím do Vánoc nebo jestli si dárek rozbalím už teď😊

Jedno balení (100 gramů) vystačí na 50 šálků. Doporučené denní dávkování jsou 2-3 hrnky.

Cena: 139Kč

Víc informací najdete na: https://www.everest-ayurveda.cz/e-shop/ajurvedske-horke-napoje/amalaki-lotos-napoj

 

 1. Zdravotní kůra: Kloubní pohyblivost

Kůru jsem koupila tatínkovi. Klouby ho zlobí už od autonehody, kterou měl před 20 lety. Proto jsem mu vybrala jako dárek právě tuto kůru. Jsem moc zvědavá na výsledky. S jinými produkty jsem byla vždy spokojená, takže věřím, že mu kůra pomůže.

Kůra se skládá z čaje Slesaka a 2 nutričních elixírů Astiprash. Je to regenerační kůra na kloubní aparát. Má se užívat 1-6 měsíců. Aby kůra byla co nejúčinnější, doporučuje se odlehčit stravu.

Čaj se pije 2-3x denně, elixír 1 lžička 2-3x denně. Všechny pokyny k užívání a podrobnější informace najdete na: https://www.everest-ayurveda.cz/e-shop/ajurvedske-zdravotni-kury/regeneracni-relaxacni-kury/kloubni-pohyblivost

Cena: 347Kč

 

 

 1. Čaj Tulsi

Čaj z nejposvátnější indické byliny: Bazalky svaté. Pěstuje se zde již více než 3 tisíce let. Čaji dodává jedinečnou chuť. Jméno tulsi pochází ze sanskrtu a znamená jedinečný. Čaj je opravdu jedinečný – svou chutí i účinky. Přečtěte si, co všechno umí:

Účinky čaje Tulsi:

 • Čaj je skvělý na kašel, onemocnění dýchacích cest, zápal plic i astma
 • Uvolňuje bolest hlavy, podporuje psychickou rovnováhu.
 • Zlepšuje trávení, střevní funkce
 • Má antidepresivní, neuroprotektivní a protirakovinové účinky
 • Snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi

Čaj jsem koupila pro rodiče. Oba nedávno prodělali zánět průdušek. Maminka má astma, silné migrény a tatínek zase vysoký cukr. Podle mě je tento čaj pro ně jako dělaný.

Cena: 107Kč

Balení: 100 gramů. Doporučené denní dávkování je 4-5 šálků za den.

Více informací najdete na: https://www.everest-ayurveda.cz/e-shop/himalajske-ajurvedske-caje/dychaci-cesty/tulsi

 

 1. Chyawanprash

Ajurvédský nutriční elixír. Jedná se o recepturu starou tisíce let. Obsahuje desítky léčivých bylin, ghí a med. Vyživuje všech 7 tkání. Harmonizuje zažívání a kardiovaskulární systém Připravuje se z ovoce amalaki. Je bohaté na vitamin C a antioxidanty. Elixír vypadá jako džem. Vlastně tak i chutná. Polykání prášků nemám ráda. A neznám nikoho, kdo by rád polykal prášky. Tohle mi  přijde to jako skvělý nápad. Třikrát denně si dáte lžičku skvělého džemu. Přitom se jedná o účinný bylinný elixír.

Chyawanprash celkově pročistí organismus. Podporuje trávení, detoxikuje a posiluje imunitu.

Tento elixír jsem používala celé léto. Byla jsem s ním nadmíru spokojená. Srovnalo se mi trávení rozházené braním antibiotik a zlepšila se mi pleť. Taky jsem cítila nárůst energie. Elixír doporučuji každému.

Pro maximální účinek se má užívat 3-6 měsíců.

Cena: 179Kč

Balení: 300 gramů. Doporučené dávkování: 1 lžička 2-3x denně.

Více informací najdete na: https://www.everest-ayurveda.cz/e-shop/ajurvedske-nutricni-elixiry/chyawanprash

 

Na stránkách (www.everest-ayurveda.cz) je toho samozřejmě mnohem víc. Zamyslete se na tím, co by se vaší rodině nebo kamarádům hodilo a podle toho vyberte. Relaxačními čajíky určitě nic nezkazíte. Přeci jen toho stresu je dost, hlavně teď před Vánoci. Vánoce sice mají být svátky klidu a míru. Když se ale podívám kolem sebe, je to spíše naopak.

Produkty této firmy jsem si vybrala proto, že jsou unikátní. Způsobem výroby, přístupem k přírodě i lidem, nádhernými baleními výrobků atd. Všechny čaje, nápoje i elixíry jsou nedotknuté chemií. Vše roste v horách Nepálu, kde žádné pesticidy nenajdete. V sílu bylin jsem dříve moc nevěřila. Teď už ale vím, že bylinky dokáží velké věci.

Přeji vám ať vánoční svátky prožijete v klídku a pohodě. Užijte si volno, které vás čeká. Nestresujte se tím, že něco není dokonalé nebo jste něco nestihli. Prožijte krásný chvíle s vaší rodinou nebo přáteli. Vychutnejte si každou minutu kterou se svými blízkými strávíte.

Krásné Vánoce a příjemné prožití svátků přeje Verča

 

Poznámka:Musím se tam zase brzy vrátit. Zapomněla jsem si koupit sušené ovoce amalaki. Chtěla jsem pár balíčků koupit Jardovi k Vánocům. Je to sušené ovoce, moc nám chutná. V lednu tam zase pojedu, tak tenhle dárek dostane o něco později:-)