Tenhle nápad se bude líbit hlavně dětem. Stačí koupit bonbony a můžete si z nich udělat veselá lízátka s velikonočním motivem. I když já jsem dospělá a taky mě to baví. Zkrátka mám takovéto činnosti ráda:-D.

Líbí se mi, že si můžete udělat lízátka libovolného tvaru. Nejen ta velikonoční, ale i vánoční, ve tvaru autíček, s Marvel motivem, zvířátka či jakýkoliv motiv.

 

Budete potřebovat

  • Bonpari bonbony – jsou různé chuti, vyberte, co máte rádi
  • Silikonová forma s velikonočním motivem
  • Lízátkové tyčinky (prodává např. Tesco, domácí potřeby, Tescoma, Orion)

 

Do každého motivu ve formě jsem dala 3 bonbony (rozbalené samozřejmě😊). Po rozpuštění je to akorát, aby to naplnilo formu.

Po naplnění dejte formu na plech a vložte do středu rozehřáté trouby.

Pečte na 165-175 stupňů. Bude to trvat asi 15 minut, ale třeba to hlídat. Formu hlídejte, vytáhněte jí ve chvíli, kdy se bonbony zcela roztečou a naplní formu.

Poté do každého tvaru zapíchněte tyčinku. Aby nepřepadávala, zajistěte ji kolíčkem nebo něčím podobným. Tyčinka nejde zapíchnout? V tom případě jsou bonbony málo rozpuštěné a je třeba je vrátit do trouby.

 

Kolik z jednoho balení Bonpari bonbonů uděláte lízátek?

Mě to vyšlo na 5 kusů

 

Poznámka:

Zatím mám tvary na stojáka, vím že to má být trochu jinak. Ono to ničemu nevadí, jen to trochu jinak vypadá. Jedině dát tyčinky jakoby našikmo mě napadlo? Anebo pak koupit formy přímo na lízátka, ještě se po nich musím podívat.