Afty jak se jich zbavit

 

Afty nejsou nic příjemné a tak se hodí každá rada jak se jich co nejrychleji zbavit. Tady je pár rad které mám odzkoušené léty. Není nutné chodit do lékárny a platit peníze za něco proti aftům, když účinné přírodní léky už s největší pravděpodobností doma máte.

 

 

Urychlete léčbu a zmírněte bolest:

 

  1. Med s kurkumou:

Smíchejte do pasty 1 lžičku medu s 1/4 lžičkou kurkumy, naneste na pár minut štětičkou do uší na postižené místo (aby lépe držela místo vysušte). Okamžitě se mi zmírnila bolest, přestala vystřelovat tolik do ucha a také se mi lépe polykalo. Když přidáte do pasty špetku kajenského pepře bude bolest snesitelnější (má umrtvující účinky)

2.Šalvěj: připravte si šalvějový čaj: 3 lžičky sušené šalvěje zalijte hrnkem vroucí vody, nechte 10 minut louhovat a přeceďte. Po vychladnutí čaj kloktejte. Opakujte v průběhu celého dne.

3.Koriandr: připravte si koriandrový čaj: 2 lžičky sušených koriandrových listů zalijte hrnkem vroucí vody, nechte 10 minut louhovat a přeceďte. Po vychladnutí čaj kloktejte. Opakujte v průběhu celého dne.

4.Kajenský pepř:

Použijte mletý kajenský pepř, uleví vám od bolesti. Smíchejte malé trošku pepře s malým množstvím vody až vznikne pasta. Naneste na aft (bude to pálit, ale uvidíte, že se vám brzy uleví)

5. Cibule: 

Ukrojte si kousek cibule a párkrát denně přiložte

6.Heřmánek: 1 sáček čaje heřmánkového čaje zalijte hrnkem vroucí vody. Nechte vychladnout. Sáček přikládejte na aft nebo do čaje namočte vatový tampon. Zbytek čaje můžete vykloktat. Heřmánek místo uklidní a zmírní podráždění.

 

7.Sůl: 1 hrnek vody smíchejte s 1 lžící mořské soli. Sůl aft zatáhne a urychluje hojení

8.Led: kostku ledu obalte látkou, aby se dala dobře přikládat. Přikládejte na postižené místo nebo si ji dejte do pusy a cucejte. Uleví to od bolesti.

9.Jedlá soda: 1/2 hrnku vody (120ml) smíchejte s 1 lžičkou jedlé sody, snižuje otok a zarudnutí, kloktejte 1krát denně.

Další a můj nejoblíbenější přírodní lék na afty je pasta z jedlé sody: 1 lžičku jedlé sody smíchejte s malým množstvím vody do husté pasty. Pak jí naneste na vatovou štětičku do uší a přiložte na aft. Chvilku přidržte, bude to pálit ale funguje to. Dobré je místo předem vysušit.

10.Kokosový olej: Tekutý kokosový olej naneste před spaním na postižené místo nebo kloktejte. Má protizánětlivé účinky a urychlí regeneraci.

11.Jablečný ocet: prodává se ve skle a je o něco dražší než kvasný lihový. Smíchejte 1 lžíci octa a 1/2 hrnku vody, kloktejte 1-2 minuty

12.Zubní pasta: Postižené místo vysušte. Malé množství pasty naneste na aft a nechte chvilku působit. Pastu nepolykejte

13.Vitamin C: jezte hodně vitaminu C (citróny, pomeranče…) nebo si ho kupte v lékárně. Pomůže vám urychlit léčbu

14.Pomerančový džus: Pijte 2 hrnky denně, ideálně čerstvě vymačkaný ne ten z láhve. Vitamin C urychluje hojení.

15.Hřebíčkový olej: 

Aft vysušte. Poté vatovou štětičkou namočenou v hřebíčkovém oleji přiložte na postižené místo a chvilku podržte. Opakujte v průběhu celého dne.

16.Kurkuma: Použijte mletou kurkumu. Vytvořte si pastu z 1 lžíce vody 2 lžic mleté kurkumy. Pastu naneste na 3 minuty, poté vyplivněte.

16. Česnek: Stroužek česneku oloupejte, rozkrojte a přiložte na aft. Potírejte 1-2 minuty 2krát denně