Karob není tak známý jako kakao, ale přitom je mu velice podobný. Stejně jako z kakaa z něj připravíte horkou čokoládu, studené i horké nápoje, polevy, náplně i pudingy. Karob je vlastně namletý svatojánský chléb. Oproti kakau má pár výhod: patří mezi ně vyšší obsah vlákniny, není tak tučný a je přirozeně sladký. U kakaa se hovoří i jako o spouštěči migrén, zato karob vám migrénu určitě nespustí (neobsahuje kofein). Pro někoho můžete být chuť dost neobvyklá, ale je to jen o zvyku, tak mu dejte šanci. Já jsem si ho zamilovala už jako dítě, když mi maminka ve zdravé výživě kupovala rozinky v karobu. Mám ráda jeho sladkou chuť a ráda využívám ji v receptech. Když s ním nahradím kakao, nemusím recept tolik sladit a to je pro mě hodně velké plus.

Dnes mám pro vás recept na karobový chia puding. Na jeho přípravu budete potřebovat mléko, chia semínka a karob. Puding je nevařený, stačí jen vše smíchat a za pár hodin chia semínka puding přirozeně zahustí. Jako zdravá svačinka nebo snídaně vynikající. Mimochodem právě chia semínka jsou přirozeným zdrojem energie. Když si dáte puding k snídani pěkně vás do nového dne nakopne.

 

Počet porcí: 1

Doba přípravy: 5 minut

Doba tuhnutí: 3-4 hodiny

Puding : neobsahuje kofein, rafinovaný cukr ani lepek. Má vysoký obsah vlákniny.

 

Budete potřebovat

  • 125g mléka bez laktózy nebo mléka rostlinného (používám mandlové či sójové)
  • 20g chia semínek
  • 1 lžíce karobu
  • Volitelně: 1 lžička třtinového cukru

 

Mléko, chia semínka a karob dejte do misky. Metličkou dobře promíchejte. Kdo má radši sladší puding přidá i třtinový cukr.

Přelijte do misky nebo zavírací sklenice. Dejte do lednice a nechte 3-4 hodin odležet. Chia semínka během té doby puding krásně zahustí.

Po vyndání z lednice se rovnou můžete pustit do jídla😊 Dobrou chuť.

Příště bych na ozdobu viděla čerstvé ovoce. Možná rybíz nebo maliny.

 

Skladování: v lednici

Trvanlivost: 3 dny