Věděli jste, že cokoliv si namažete na kůži bude do 30 sekund vstřebáno a až 60% se dostane do krevního oběhu? Nedávno jsem četla, že průměrná žena na kůži namaže kolem 3 kilogramů kosmetiky. Teď si představte kolik chemikálií to za rok je. Je to ale opravdu nutné? Jako příklad dám dnešní recept, a to čokoládovou pleťovou masku. V každé drogerii seženete hned několik čokoládových masek. Nevím, jestli v nich je pravá čokoláda nebo je to jen aroma/extrakt, ale rozhodně vím co obsahují: chemikálie, konzervanty, zahušťovadla a další věci která čokoládová maska obsahovat nemá. Vyrobit si čokoládovou masku doma je přitom tak jednoduché. Stačí rozpuštěná hořká čokoláda (pokud chcete i med pro hydratační a protizánětlivé účinky), to je vše. Hořká čokoláda obsahuje antioxidanty, které pomáhají pokožce bojovat s příznaky stárnutí, také snižuje začervenání, sjednocuje tón pleti a díky obsahuje kofeinu pokožku prokrvuje. Tak je to z většinou přípravků. Na těchto stránkách se postupně podíváme na to jak a čím je nahradit. Domácí výroba je jediný způsob kdy opravdu víte, co na kůži nanesete. V obchodech nově přibývají i firmy s přírodní kosmetikou, ale buď jsou velice drahé nebo složení opět není úplně tak přírodní, jak říkají. Když sáhnete po domácí pleťové masce a tu kupovanou necháte ležet v regálu můžete si pogratulovat. Uchránila jste své tělo další dávky chemikálií nebo ušetřila spoustu peněz. Čokoládová maska je skvělý relaxační zážitek. Pokud si chcete udělat pěkný večer naneste si masku, lehněte si do vany a relaxujte. Vůně čokolády je tak uklidňující a navíc pokud jí uděláte „náhodou“ víc, můžete si ho vzít do té vany s sebou.😊

Suroviny

  • 50g hořké čokolády
  • 1 lžíce medu

Příprava

  1. Čokoládu nalámejte na menší kousky nebo pokrájejte. V malé misce jí dejte do mikrovlnky a zahřejte. Mě to trvalo dvakrát 15 sekund. Po 15 sekundách čokoládu promíchejte, aby se nepřipálila.
  2. Čokoláda má být rozpuštěná, nikoliv vařící. Před nanesením masky se ujistěte na kousku kůže, že vás čokoláda nepálí. Přidejte med a promíchejte ho s čokoládou.
  3. Masku naneste prsty nebo štětcem na obličej. Vyhněte se očím, protože i když je čokoláda nepálí určitě jí v očích mít nemusíte. Pokud vám ještě zbyla můžete čokoládu nanést i na krk a dekolt.
  4. Čokoládovou masku nechte 15-30 minut působit (nebo tak dlouho jak chcete relaxovat). Ideální je mít na sobě masku při nebo po teplé koupeli. Póry jsou otevřené a maska tak může lépe fungovat.
  5. Masku smyjete teplou vodou.

TIP: před nanesením masky přiložte na obličej ručník namočený do teplé vody (trochu ho vyždímejte). Teplo otevře póry a maska tak bude moci lépe působit.