Věděli jste, že cokoliv si namažete na kůži bude do 30 sekund vstřebáno a až 60% se dostane do krevního oběhu? Nedávno jsem četla, že průměrná žena na kůži namaže kolem 3 kilogramů kosmetiky. Teď si představte kolik chemikálií to za rok je.
Tahle informace mě znechutila natolik, že jsem si začala vyrábět přírodní kosmetiku. Samozřejmě si občas také něco koupím, ale pouze výjimečně a hlavně pouze přírodní kosmetiku.
Jestli mám něco ráda, tak jsou to pleťové masky. Doma jsem měla vždycky celou krabici různých masek z obchodu – ovocné, čokoládové, jílové…Postupně jsem zjistila, že jsou tyto masky zbytečně předražené, složení je často dost děsivé a i když na obrázku ukazují ovoce nebo jiné suroviny, znamená to ve skutečnosti něco úplně jiného. Například čokoládová maska obsahuje pouze čokoládovou vůni. Chvilku to trvalo, ale nakonec jsem dospěla k názoru, že se vrátím k základním surovinám a masky si z nich vyrobím. Přírodě se také uleví, protože od té doby, co používám domácí kosmetiku, nemám skoro žádné obaly k vyhození.
Přírodní pleťové masky
Pleťové masky používám ráda. Jsou dobré na pleť – proti vzniku vrásek, na výživu, hydrataci, sjednocení tónu…Každá maska je jiná a proto je střídám. Třeba ovesná maska pleť skvěle hydratuje, kurkumová pomůže na akné a želatinová vyhlazuje vrásky. Nejradši mám asi masky ovocné – banánovou, jahodovou, borůvkovou…stačí mi vzít pár kousků ovoce z ledničky.
Dneska jsem si pro vás připravila masku čokoládovou. Jakožto velká milovnice čokolády, jsem se do této masky okamžitě zamilovala. Přiznám se, že mám pokaždé problém s tím masku nesnít:-D. Je absolutně jedlá, takže klidně ochutnejte:-).
Výhody čokoládové masky
Neobsahuje chemikálie, konzervanty…
Hydratační a protizánětlivé účinky
Hořká čokoláda obsahuje antioxidanty, které pomáhají pokožce bojovat s příznaky stárnutí
Snižuje začervenání
Sjednocuje tón pleti
Díky obsahu kofeinu pokožku prokrvuje.
Úžasně voní
. Když sáhnete po domácí pleťové masce a tu kupovanou necháte ležet v regálu můžete si pogratulovat. Uchránila jste své tělo další dávky chemikálií nebo ušetřila spoustu peněz. Čokoládová maska je skvělý relaxační zážitek. Pokud si chcete udělat pěkný večer naneste si masku, lehněte si do vany a relaxujte. Vůně čokolády je tak uklidňující a navíc pokud jí uděláte „náhodou“ víc, můžete si ho vzít do té vany s sebou.😊

SUROVINY

  • 50g hořké čokolády s vysokým obsahem kakaa*
  • 1 lžíce medu
*30% čokoláda obsahuje hodně tuku, raději sáhněte po 70-80% čokoládě. Právě kakao obsažené v čokoládě je to, co je dobré pro pleť, tak ať je ho tam co nejvíce:-).
Toto množství vám vystačí na obličej, krk i dekolt. Pokud chcete jen na obličej, stačí 2 kostky čokolády (15 gramů) rozpustit ve vodní lázni a přidat 1 lžičku medu a pár kapek mléka.

PŘÍPRAVA

  1. Čokoládu nalámejte na menší kousky nebo pokrájejte. V malé misce jí dejte do mikrovlnky a zahřejte. Mě to trvalo dvakrát 15 sekund. Po 15 sekundách čokoládu promíchejte, aby se nepřipálila. Nebo čokoládu rozpusťte v misce na vodní lázeň, jako to dělám já (nemám mikrovlnku:-D).
  2. Rozpuštěnou čokoládu můžete použít i samotnou jako pleťovou masku. Já do ní ještě přidávám tekutý med – cca 1 lžíci tak, aby byla maska akorát tekutá a dobře držela na pleti. Pokud maska na pleti nedrží (při nanášení se od kůže odlepuje), přidejte do čokolády pár kapek mléka.
  3. Masku naneste prsty nebo štětcem na obličej. Pokud vám ještě zbyla můžete čokoládu nanést i na krk a dekolt.
  4. Čokoládovou masku nechte 15-30 minut působit (nebo tak dlouho, jak chcete relaxovat).
  5. Masku smyjete teplou vodou.
  6. Po umytí naneste na obličej hydratační krém (já používám arganový olej).

Člověk by si ji raději namazal na ten croissant, než na obličej. Vlastně víte co? To můžete také, stačí, když masky vyrobíte víc:-D. Je to skvělá čokoládová pomazánka s medem (ano, ochutnala jsem a ne jednou:-P).

TIP

Před nanesením masky přiložte na obličej ručník namočený do teplé vody (trochu ho vyždímejte). Teplo otevře póry a maska tak bude moci lépe působit.

Přesně takhle budete vypadat:-D. Na fotce jsem se snažila špulit rty, jak to dělají modelky, ale ve výsledku vypadám jak nafouklej balón:-D. Mimochodem jedna rada – pleťovou masku si dávejte až na večer. Já na to zapomněla a musel jsem jí takhle za pošťákem (jo jo, trapas).

Výsledky

Pleť je po pleťové masce krásně jemná, barva je sjednocená a hebká na dotek. Při pravidelném používání dosáhnete ještě lepších účinků (viz výše).

Pleťová maska z kávového lógru

Pleťová maska z melasy, kurkumy a ovesné mouky