Lahodné indické mléko s kardamomem a šafránem. Další skvělý recept z kardamomu. Před spaním si ráda uvařím hrnek mléka s kardamomem. Tohle je ještě vylepšené šafránem a můžete přidat i trochu kurkumy. Kurkuma je přírodní antibiotikum, velice silné, a proto si ji každý den do něčeho přidám. Pití mléka s kurkumou vám přinese klidné spaní.

Hlavní v tomto nápoji je kardamom. Na přípravu tohoto mléka budete potřebovat tobolky celého kardamomu, nikoliv kardamom mletý. Jsou to zelené tobolky, uvnitř kterých najdete malá černá semínka. Právě v těch se skrývá jedinečná chuť. Zelený obal v sobě moc chuti nemá.

Tento hřejivý nápoj si můžete vychutnat v kteroukoliv hodinu. Je uklidňující, chutný…nedivím se, že ho mají v Indii tak rádi😊

 

Suroviny:

  • 250ml mléka (nejlépe plnotučného)
  • 2 tobolky kardamomu
  • 5 snítek šafránu
  • 1 lžička třtinového cukru (nebo medu)
  • Volitelně: špetka mleté kurkumy

 

Kardamom:

 

Tobolky kardamomu koupíte na www.shams.cz

 

Postup:

Kardamom rozmačkejte paličkou nebo v hmoždíři. Přesypte ho do malého hrnce, přidejte mléko, šafrán a přiveďte k varu. Kdo chce, přidá ještě špetku mleté kurkumy.

Vařte 3-4 minuty. Určitě od mléka neodcházejte, ať vám nepřeteče. Kvůli kardamomu je nutné nápoj přecedit. Poté nápoj oslaďte podle chuti.

Mléko pijte horké.