Dnes mám pro vás tip na to, jak vyčistit popelník. Nejdříve bych ale chtěla říct, že jsem nekuřák. Každý týden uklízím u Jardy v práci. Kouří tam všichni, takže jsem měla k dispozici rovnou 5 popelníků. V domácnosti používám na čištění jedlou sodu. Nahradí většinu úklidových prostředků. Zajímalo mě, jestli si poradí i s popelníkem. Nejhorší je vrstva popela, která se přichytí ke dnu popelníku a nejde smýt. Po umytí popelníků jsem zjistila, že si s nimi jedlá soda nejen poradí, ale také odstraní všechen zápach. Zkoušela jsem všechny a ani jeden nevoněl po kouři. Pojďme se tedy podívat na to, jak sodou popelníky vyčistit.

 

Budete potřebovat:

  • Popelník
  • Jedlou sodu
  • Vodu
  • Starou houbičku, kartáč nebo něco na umytí popelníku

 

Postup:

Nejdříve vyklepněte obsah popelníku do koše.

Na čištění popelníku použijeme pastu z jedlé sody a vody. Smíchejte 2 lžičky jedlé sody a 4 lžičky vody. Pastou pomažte celý popelník, nejvíce však dejte na dno. Nechte 5 minut působit. Poté popelník vydrhněte kartáčem nebo houbičkou.

Používám jedlou sodu od Tierra Verde. Používám jí opravdu hodně, tak jedině velké balení. Info o jedlé sodě najdete na: e-shop

 

Nakonec popelník umyjte pod tekoucí vodou a nechte uschnout.

Poznámka: Pokud je na dně popelníka usazeného hodně popela, je lepší nechat popelník odmočit. Naplňte ho vodou s 1 lžičkou jedlé sody a nechte 30 minut stát. Poté vylijte a vydrhněte pastou z jedlé sody.

 

Tady je výsledek:

                                                                  Před                                                       Po

 

 

Domácí pohlcovač pachů do popelníku:

Aby popelník tolik nezapáchal, nasypte na dno jedlou sodu. Udělejte tak 0,5-1 cm vrstvu. Soda pohlcuje zápach, díky tomu nebude popelník tak zapáchat. Navíc funguje jako hasící přístroj. Když do něj cigaretu típnete, uhasí se. Používá se i k hašení menších požárů (třeba když vám chytne olej na pánvi atd.)

Cigarety típejte do jedlé sody, tím zabráníte šíření zápachu. Až nebude místo na cigarety, sodu vysypte, popelník umyjte a nasypte novou.

 

TIP: Já jsem jedlou sodu ještě smíchala z 10 kapkami levandulové silice.