Tak jsem pro jednou byla na snídani u McDonald. Za život jsem snídaně stihla tak 2-3x? Opravdu tam nechodím pravidelně. Zajímavé je, že mi snídaňová nabídka chutná víc, než jejich hlavní nabídka. Přijde mi, že to chutná všechno hodně podobně a člověk se toho hodně rychle přejí. To si raději udělám poctivý domácí burger, u kterého si skoro vykloubím pusu, jak je nacpaný:-D.

Na snídani jsem byla tak trochu na špionáži:-D. Podle fotek to těžko připravím, takže jsem chtěla ochutnat osobně. Přiznám se, že mě některé recepty hodně lákaly a chtěla jsem si je udělat doma.  Postupně se můžete těšit na několik snídaňových receptů, které chutnají skoro jako originál. Asi tam nějaký malý rozdíl je, ale opravdu minimální. Navíc si za ty peníze můžete doma i přidat, protože oproti restauraci ještě ušetříte😊.

Dneska mám pro vás recept na Mc muffin Fresh – je to snídaňový hamburger. Základ je anglická houska. Takhle houska má nezvyklý tvar. Je to proto, že se peče z obou stran – krátce se opeče a pak otočí. Díky tomu má jedinečný tvar – obě strany rovné. Teprve je budu zkoušet upéct, takže jsem si je zatím koupila. Dále budete potřebovat mleté maso, rajče, plátkový tavený čedar a rukolu. Během chvilky máte luxusní snídani. Je to pořádná snídaně, ideální na víkend, kdy máte čas si s jídlem trochu pohrát.

Chcete si o víkendu připravit něco extra? Zkuste snídaňové burgery.

 

Suroviny:

 • Mleté hovězí maso (nebo mix vepřové a hovězí)
 • Rajče
 • Plátkový tavený čedar nebo žlutý sýr*
 • Sůl
 • Mletý černý pepř
 • Rukola nebo kadeřavý salát
 • Anglická houska**

 

Omáčka:

 • Majonéza
 • Sůl
 • Pepř

*tento sýr prodává například Lidl. V balení jsou plátky balené samostatně, stojí okolo 40 korun. Pokud neseženete žlutý/čedar použijte bílý.

**Anglické housky – koupíte v Tescu nebo Bille. Prodávají se pouze balené.

 

Postup:

 1. Z mletého masa udělejte placky. Používám na to takové udělátko, do kterého se dá maso a zmáčkne. Docela to urychlí tvorbu placek, akorát se musí dobře namazat olejem, aby se nepřilepilo.
 2. Z 500 gramů masa jsem udělala 4 placky.V McDonaldu jsou masa hodně nízká, takže pokud to chcete jako originál, můžete z těch 500 gramů udělat placek třeba 6. Já ale radši větší😊. Nezapomeňte maso osolit a opepřit.
 3. Maso opečte z obou stran a poté ho dejte na papírovou utěrku, ať vsákne přebytečný tuk.
 4. Housky rozřízněte ostrým nožem. Půlky housek můžete a nemusíte opéct. Stačí je dát chvilku na suchou pánev a počkat, až trochu zezlátnou. Nenechávejte je tam dlouho, ať nejsou tvrdé. Pánev musí být dobře rozpálená. Dá to housce moc dobrou chuť, i když u originálu asi opečené nejsou.
 5. Na spodní část housky namažte majonézu smíchanou s pepřem a solí, dále plátky rajčete a na to přijde rukola. Pokud ji nemáte rádi nebo neseženete, použijte kadeřavý salát (mají ho například v Lidlu).
 6. Na zeleninu položte maso a na něj sýr, ať se pěkně rozpustí. Zakryjte houskou a burger je hotový.

 

Poznámky k receptu:

 • Použijte kvalitní mleté maso, to co je samý tuk se strašně vypeče a ani nechutná dobře. Navíc když si to spočítáte, tak vlastně ani neušetříte, protože máte toho masa ve výsledku dost málo .Nejraději kupuji maso v Lidlu, tam mě nikdy nezklamalo.
 • Místo majonézy můžete použít sojanézu, ta je také vynikající.

 

Kdo se přišel podívat, co to mám dobrého?

 

Vločce to očividně vonělo, protože se zbytek focení odmítla od hamburgeru hnout. Pózuje ale jako modelka, to musím uznat:-).