Dostatek vlákniny ve stravě je důležitý pro správnou funkci střev. Tento nápoj je ideální jak pro očistu těla, na hubnutí, tak i pro detoxikaci celého organismu. Semínka v něm pročistí střevo od nahromaděných usazenin a zabraňuje jejich další tvorbě. Ideální doba očištění střeva je minimálně 3 týdny, aby byli výsledky viditelné a střevo mohlo fungovat tak jak má. Je možné, že zaznamenáte i úbytek váhy. Hubnutí je přirozeným důsledkem jak se tělo zbavuje všech usazených nečistot.

Snažíte se zhubnout, ale moc se vám to nedaří? Nebo máte velké břicho a ne a ne se ho zbavit? Je možné, že právě ve střevě je ten problém. Můžeme v sobě nosit i několik kilo odpadu, který se nám ve střevě usadil, ale nebyl vyloučen. Důsledkem zaneseného střeva může být nadměrná plynatost, časté bolesti břicha, únava, snížená imunita a další zdravotní problémy. Mnoho lidí o očistě střeva nemá ani tušení. Dokonce už mají i zdravotní problémy ale většinou to skončí odchodem od doktora s prášky proti nadýmání, nebo bolestem břicha či nějakým doplňkem stravy. Bohužel to neřeší příčinu, ale následek. Z neléčení problému se pak problémy mohou stupňovat a způsobit mnoho dalších zdravotních komplikací. Tento nápoj je takový „vlákninový koncentrát“ pro intenzivní očistu, ale samozřejmě je nejdůležitější zamyslet se svou stravou a zařadit potraviny s vysokým obsahem vlákniny a jiné zdravé potraviny které nám svými výhodami pomůžou k lepšímu zdraví do každodenního jídelníčku.

Suroviny

  • 1 hrnek vody (250 ml)
  • 1 jablko (pokud možno chemicky neošetřené)
  • 1 lžíce chia semínek
  • 1 lžíce lněného semínka
  • šťáva z půlky citronu (zbaví tělo nahromaděných tekutin)
  •  1 lžička jablečného octa (volitelné, použijte kvalitní jablečný ocet, ne kvasný lihový v plastové lahvi)

Příprava

Do mixéru dejte jablka i se slupkou zbavená jádřince (pokud je chemicky neošetřené, jinak oloupejte i slupku)

 

Přidejte i lněná semínka a vodu. Rozmixujte.

Nalijte do sklenice a vmíchejte chia semínka.

Nápoj ihned vypijte. Když ho necháte déle stát moc zhoustne a museli byste ho naředit nebo sníst lžící                                          

Použití: Pijte 1* denně po dobu 3 týdnů pro získání maximálních výhod tohoto nápoje.

 

Poznámka:

Po dobu očisty vynechte potraviny bohaté na cukr, alkohol a omezte solení. Jen tak získáte maximální účinek tohoto nápoje.

V průběhu užívání nápoje může občas bolet břicho, ale to je v pořádku. Samozřejmě pokud by vám bylo špatně v důsledku citlivosti na jednotlivé složky raději nápoj přestaňte užívat nebo se poraďte s lékařem.

 

Pokud se s něčím léčíte poraďte se raději s lékařem, jestli je pro vás nápoj bohatý na vlákninu v pořádku.