Mojito je jedno z mých nejoblíbenějších nápojů. Jelikož je léto, oblíbila jsem si hlavně jeho nealko verze. Možná na to nevypadám, ale já vlastně alkohol prakticky vůbec nepiju. Občas si dám pivo, ale tím asi končím:-D.

Zkoušela jsem už různé Mojito jako je melounové, limetkové, citronové, jahodové….no byly by jsme tady hodně dlouho kdybych vám je všechny vypsala:-D. Když mi přišel balíček s práškem z Maqui, což je superpotravina, která neskutečně barví bylo hned jasné na co se vrhnu. Ano, hádáte správně – na Mojito:-D. Moje nejoblíbenější barva je fialová a proto se těším až vyzkouším další fialové recepty.

 

 

A proč vlastně prášek z Maqui přidávat do pití, pokud ne jen kvůli barvě?

Maqui je superfood (superpotraviny) – to znamená, že je velice zdravá. Není to jen o pěkné barvičce, ta je vlastně jen příjemný bonus. Maqui je bohatá hlavně na vitamin C, kterého obsahuje víc než dost. Ten je důležitý pro vaši imunitu, která je v této době potřeba více než kdy dříve.

 

 

Na 1 Mojito budete potřebovat:

  • 125ml vody
  • 8 kostek ledu
  • 3 kolečka limety (nebo citronu)
  • 1 lžíce třtinového cukru
  • 6 lístků máty
  • ½-1 lžičky Maqui berry powder
  • Volitelně: Pár malin

 

Nechcete používat cukr? Použijte erythritol, nápoj bude stejně dobrý (jen si upravte množství, nejsem si jistá kolik by se ho mělo použít.

 

 

Postup

Mátu, třtinový cukr, Maqui a limetu dejte do hmoždíře a podrťte. Anebo je tu ještě jedna vychytávka, kterou používám já – palička na míchané drinky. Stačí dát všechno do sklenice a podrtit paličkou. Je to prima, ušetříte si tím práci, a navíc je ze dřeva😊.

Přidejte led a dolijte po okraj studenou vodou.

Do nápoje ještě můžete přidat pár malin anebo černého rybízu.

 

A co brčko?

Když už si chci vychutnat míchaný nápoj, tak sáhnu po slaměných brčkách. Další možnost je pak kovové, skleněné nebo bambusové.