Tento recept je spíše pro majitele rodinných domů, protože chápu že může být těžké v okolí paneláku shánět písek s hlínou. Naše kočička odmítá chodit na neuklizený nebo špinavý záchod což mimochodem plně chápu. Sice kupujeme kočkolit do zásoby, ale i tak se někdy může stát že nový zapomeneme koupit. Nevím proč, ale většinou na to přijdeme pár minut po zavření posledního obchodu. Jak jsem psala naše Vločka by raději celou noc trpěla než aby si šla na špinavý záchod a tak jdeme rychle vyrobit nouzový kočkolit. Synovec má venku pískoviště a hlíny je na poli dost. Do druhého dne tedy používá smíchanou hlínu s pískem. Nevšimla jsem si, že by někde naťapala hlínu, ale i tak se nejedná o kočkolit vhodný k používání každý den. Zřejmě by to stálo časté vytírání, ale jako jednorázovka funguje na výbornou a ještě je zadarmo.

Suroviny

  • 1 díl hlíny
  • 1 díl písku

Na 1 záchod používám tak 5 kilo kočkolitu

Příprava

Písek smíchejte s hlínou. Dávejte pozor aby v hlíně nebo písku nebyly nějaké ostré předměty nebo třeba velké kameny které budou kočičce vadit při zahrabávání. Kočičí záchod umyjte, usušte a poté nasypte kočkolit smíchaný z hlíny a písku.

 

Použití: Když si kočička dojde na záchod odstraňte pomocí lopatky místo kde si došla. Kočkolit nesplachujte do záchodu, ale vyhoďte do koše.