Říkala jsem si, co uvařit po Silvestru. Zapomněla jsem objednat nákup, a tak jsme toho v lednici moc neměli. Naštěstí jsem v mrazáku našla kilo kuřecích prsíček. Vím, že by se na nový rok kuře jíst nemělo nebo to alespoň říkala kamarádka, ale mě zkrátka nenapadlo, co jinak udělat.

Špízy jsem namíchala ze všeho, co jsem měla po ruce – maso, paprika, cibule a klobása. Jako přílohu jsem udělala pečené kari brambory a ty byly také vynikající. Pečené brambory na jakýkoliv způsob mám moc ráda a ke špízům se skvěle hodí.

Původně jste totiž špízy měli grilovat na Silvestra. Chtěli jsme si s Jardou udělat takové novoroční grilování, ale nakonec to kvůli nemoci bohužel nevyšlo. Naštěstí se špízy dají udělat i v troubě, tak jsem je upekla v ní😊.

 

Suroviny:

  • 1kg kuřecích prsíček
  • 3 cibule
  • 1 čabajka nebo jiná klobása
  • 1 červená kapie nebo jiná paprika
  • Bambusové špejle nebo kovové špejle na špízy

 

Postup

Maso nakrájejte na větší kostky a stejně tak i kapii a cibuli. Klobásu nakrájejte na silnější kolečka.

Postupně vše napichujte na špejli.

Špízy rozložte na plech a pečte ve středu trouby v předehřáté troubě na 175 stupňů asi 35 minut. Hodně záleží na druhu trouby a také velikosti kostek masa. Až se vám bude maso zdát hotové, zkuste jedno rozkrojit a uvidíte😊.

Poznámka: Ty kovové špejle nebo jak tomu říkat, které vidíte na fotce nehledejte v žádném obchodě, vyrobil mi je Jarda😊.