Chcete udělat něco jedinečného pro návštěvu nebo na rodinnou oslavu? Udělejte okurkové rolky, se kterými stoprocentně zazáříte. Jsou velice jednoduché, a přitom vypadají jako jídlo z luxusní restaurace. Mimochodem chutnají stejně dobře jako vypadají.

Rolky si můžete dát ke svačině, lehkou večeři anebo je použít jako přílohu. Je v nich cizrna a kuřecí maso, aby v jídle nechyběly bílkoviny. Samotné by byly dost hladové, takhle se jich dostatečně najíte😊.

Já jsem okurkové rolky dělala k obědu. Dali jsme si je ve dvou a najedli jsme se víc než dost. Jídlo si můžete dovolit i pokud se snažíte zhubnout. Tady není po čem přibrat😊.

View this post on Instagram

Dneska jsem si s obědem trochu víc vyhrála, ale stálo to za to. Už se těším až přijede nějaká návštěva a já si recept zase zopakuji. Nejlepší na tom je to, že tyto okurkové rolky můžete podávat jako hlavní jídlo i jako jednohubku. A co v nich vlastně je? 🌼Plátky z jedné salátové okurky 🌼hummus z konzervované cizrny (200g) stačí rozmačkat, to je vše 🌼Ledový salát (půlka hlávky, použila jsem 15 listů) 🌼Přirodní steak z kuřecího masa (200 gramů) 🌼Špetka mletého kmínu 🌼špetka sladké mleté papriky 🌼 Špetka soli i pepře (na maso i do hummusu) 🌼1-2 lžíci citronové šťávy Z okurky jsem pomocí škrabky udělala dlouhé tenké plátky (mám hodně širokou škrabku se zoubky, ne tu klasickou). Na každý pak položila plátek salátů,. Poté posypala rozmačkanou cizrnou smíchanou s kořením a citronovou šťávou. Nakonec jsem po celé délce rozložila na kousky natrhané kuřecí maso. Zarolovat a je hotovo. Párátka nám došly, ale pokud doma nějaké máte je lepší každou rolku párátkem zajistit. Z jedné okurky a půlky salátů to byly 2 porce. Nikdy bych neřekla, že se člověk tohoto jídla tak nají, ale ono je opravdu syté. Snažím se zhubnout do plavek a tyhle jídla jsou na to nejlepší. Venku je pořádné vedro a tak už s Jardou začínáme odlehčovat jídelníček. Protože komu by se v těchto vedrech chtělo stát u plotny nebo péct? . #rollups #cucumber #healthy #healthyrecipes #summer #summerrecipes #healthyfood #vegetables #photo #foodphoto #recipes #recepty #okurka #hummus #cizrna #salat #ledovysalat #lettuce #weightloss #hubnuti

A post shared by Žijeme homemade (@zijeme_homemade) on

 

Suroviny:

  • 1 salátová okurka
  • 8 listů římského nebo ledového salátu
  • 200g konzervované cizrny (bez nálevu)
  • 2 lžičky citrónové šťávy (podle chuti)
  • Špetka mleté sladké papriky
  • Špetka mleté kmínu
  • Špetka mořské soli
  • 200g kuřecícho masa – 1 kuřecí prso
  • Sůl
  • Pepř

 

Postup:

Okurku nakrájejte na 15 dlouhých plátků pomocí struhadla nebo škrabky. Používám škrabku, mám takovou tu s ostrými zoubky.

Vše na náplň smíchejte – cizrnu rozmačkejte vidličkou, přidejte citrónovou šťávu, kmín, papriku a sůl.

Kuřecí maso nakrájejte opečte vcelku. Osolte a opepřete ještě před pečením. Maso nechte vychladnout a natrhejte na menší kousky.

Salát natrhejte na menší plátky.

Na okurku dejte plátek římského salátu, potom trochu cizrnového humusu a na to natrhané kousky kuřecího masa. Zarolujte a položte tak, aby se rolka nerozbalovala. Pro jistotu je lepší každou rolku propíchnout párátkem.

Opakujte se zbytkem.