Moc dobrá svačina k televizi. Preclíky jsem namočila do bílé čokolády aby na ní oreo sušenky vynikly. Po namočení posypala rozdrcenými oreos a dala ztuhnout do lednice. Preclíky jsou lehce osolen, ale místo aby to vadilo je to naopak to co mi na nich nejvíce chutná.

Suroviny

  • 50g bílé čokolády
  • 30 preclíků (jako na fotce)
  • 2 sušenky oreo

Příprava

  1. Z oreo sušenek odstraňte bílou náplně. Klidně jí můžete sníst protože jí dnes potřebovat nebudeme. Sušenky rozemelte válečkem na prášek nebo rozmixujte.
  2. Bílou čokoládu roztavte ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. V mikrovlnce postupujte po 15 sekundových intervalech a pak zastavte na promíchání. Bílá čokoláda se rozpouští okolo 25 sekund. Ideální je menší miska aby byla čokolády co nejvyšší hladina. Preclíky se pak obalují snáze.
  3. Každý preclík ponořte celý do čokolády a vidličkou vytáhněte. Chvilku počkejte aby přebytečná čokoláda okapala. Na polité preclíky si připravte pečící papír na který se nic nepřichytí. Preclíky půjdou po vychladnutí jednoduše sundat.
  4. Když máte všechny preclíky obalené zbývá jen každý preclík posypat mletými oreo sušenkami. Pokud vám nevystačily rozemelte další sušenku.
  5. Preclíky nechte vychladnout na lince nebo v lednici. Po ztuhnutí čokolády sundejte z pečícího papíru a uložte do uzavíratelného obalu.

 

Skladování: v lednici nebo při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 měsíc