Tropická kombinace ananasu a kokosu. Chutná skvěle a dokonce vám i pomůže se shazováním kilogramů! Ananas zrychluje metabolismus a urychluje spalování tuků. Proto ho ráda používám na přípravu ovocné vody. Ovocná voda není nic jiného než obyčejná neperlivá voda do které dáte vylouhovat ovoce (za studena). Výsledkem je vynikající ovocný nápoj se sladkou chutí i bez přidaného cukru.

 Dodržovat pitný režim je důležité, ale ne každému chutná neochucená, neslazená voda. Tyto ovocem ochucené vody jsou tak skvělou náhradou za neperlivou vodu bez příchuti. Mě osobně donutily pít vodu pravidelně a tak na ně nedám dopustit. Nejlepší na tom je, že z jedné dávky ovoce získáte až 6 litrů výborné ovocné vody. Stačí ovoce znovu zalít vodou a to opakovat, dokud se chuť ovoce neztratí. Tentokrát jsem k ananasu přidala i plátky sušeného kokosu (a určitě ne naposledy): 😊

SurovinY

  • 1 litr vody
  • 300g ananasu*
  • 20g sušeného kokosu- plátky

 

*použijte čerstvý, nikoliv konzervovaný

 

Příprava

Ananas oloupejte a nakrájejte na kousky. Přidejte kokos a zalijte studenou vodou. Vodu nechte minimálně 8 hodin v lednici. Většinou si jí připravím před spaním a druhý den je hotová.

V půlce vody můžete zase vodu dolít a pak znova a znova, dokud chuť ovoce bude stále cítit.

 

Skladování: v lednici

Trvanlivost: maximálně 3 dny