Dnes si vyrobíme úžasnou šlehačku na holení s vůní máty peprné a rozmarýnu. Šlehačka je krásně nadýchaná, snadno se nanáší a roztírá. Díky bambuckému máslu i kokosovému oleji bude pokožka chráněná před podrážděním a po holení bude hydratovaná.

Po holení není nutné nanášet nějaký speciální gel po holení. Stačí to, že si před holením na nohy nanesete tuto šlehačku. Anebo kdybyste přeci jen chtěli extra dávku hydratace, můžete si nohy natřít opět tímto krémem.

Všechny suroviny jsou přírodní, což je dobré pro vás i životní prostředí. Chemie v kosmetice jsem se vzdala už dávno a jsem za to hrozně ráda. Přírodní kosmetika je úžasná, jsem s ní moc spokojená, a navíc krásně voní. Máta peprná má jako bonus chladivý účinek.

 

Suroviny:

  • 100g bambuckého másla
  • 60g kokosového oleje
  • 30 kapek rozmarýnového esenciálního oleje
  • 10 kapek esenciálního oleje máty peprné
  • Skleněná dóza s klipem nebo jiný obal

Suroviny:

 

Bambucké máslo

Máslo kupuji rafinované nebo nerafinované na www.mydlovysvet.cz. Rafinované je bez vůně, nerafinované trochu voní a má více výživných látek.

 

Kokosový olej

Kokosový olej jsem použila extra panenský od www.zdravizesrilanky.cz. Podruhé jsem použila jasmínový kokosový olej a příště ho rozhodně použiju zas. Ta vůně jasmínu je úžasná!

Pokud použijete jasmínový olej, už bych nepoužívala esenciální oleje. Pro vůni růže můžete použít kokosový olej s růží, též z tohoto obchodu.

 

Postup:

Všechny suroviny dejte do misky a šlehejte 3-5 minut. Pokud se vám nepovede krém moc našlehat, dejte ho na 30 minut do lednice a pak znovu vyšlehejte.

Pro voňavější krém přidejte více esenciálních olejů.

 

Použití:

Suché natřete dostatečným množstvím šlehačky na holení. Oholte žiletkou a poté smyjte vlažnou vodou.

Pro extra hydrataci nohy natřete i po holení.

Žiletku propláchněte pod teplou vodou, ať ji zbavíte zbytku krému.