Když jsem smoothie bowl poprvé ochutnala věděla jsem, že je to láska na celý život. Nevím, kdo je vymyslel, ale jsem mu za to moc vděčná. Tuhle smoothie misku jsem pro mě a Jardu připravila na rozloučenou, když jsme odjížděli na hory. Mixér jsem s sebou nevezla a protože to byla polopenze, musela jsem se se svojí milovanou snídaní rozloučit. V mrazáku mi zbýval poslední sáček lesního ovoce a tak jsem ho tam nasypala celý. Přidala jsem i pár jahod, které jsem sehnala v obchodě. Byly docela dobré na to, že není jejich sezóna, ale ještě to není ono. Každý rok chodíme na samosběry jahod a to je úplně jiná chuť. Původně jsem chtěla jahody sníst jen tak, ale protože nebyly moc výrazné, použila jsem je do tohoto receptu.

Kromě lesního ovoce je v kaši i banán. Kdo nemá banán rád nemusí se bát, že by ho tam cítil. Pokud banán nemáte rádi, můžete místo něj můžete použít další lesní ovoce a kdyby to bylo moc kyselé dosladit podle chuti. Tolik lesního ovoce jsem ale v mrazáku neměla.  Za mě je to perfektní rychlá snídaně plná vitaminů a všeho dobrého z ovoce.

Kaši ozdobte podle chuti: kokosem, chia semínky, čerstvým nebo mraženým ovocem, oříšky…uvidíte co budete mít po ruce.

 

Suroviny

  • 250ml mléka
  • 200g mraženého lesního ovoce (použila jsem mix borůvek, ostružin a malin)*
  • 3 velké jahody
  • 1 mražený banán

*lze použít i čerstvé. Budete jen muset ubrat trochu mléka, jinak bude kaše tekutá.

Na ozdobu:

  • Chia semínka
  • Čerstvé jahody

Kakaové boby, strouhaný kokos, konopná semínky…

 

 

Mražený banán: Banán nakrájejte na menší kousky a dejte přes noc do mrazáku. Vždycky když jsou banány v akci, pár kilo jich koupím a zamrazím. Pak mám dostatek na smoothie bowl na celý měsíc. Aby se banány neslepily, můžete kousky banánu rozložit na plech a po zmražení přendat do misky/sáčku. Tak se vám nestane, že byste je nemohli odlepit😊

 

Příprava:

Všechny suroviny dejte do mixéru a rozmixujte do hladké kaše bez kousků. Podle potřeby přidejte mléko, ale kaše má být hustá, tak by to mělo být akorát. U čerstvého lesního ovoce začněte mixovat a mléko přidávejte postupně. Kaše musí být hustá, přidávejte ho postupně, ať to není moc.

Přelijte do misky a ozdobte podle chuti.

 

Skladování a trvanlivost: Smoothie bowl je určená k okamžité spotřebě. Kdybyste chtěli schovat, co nesníte, můžete jí zamrazit. Buď z ní budete mít zmrzlinu anebo si chvilku budete muset počkat až trochu povolí.

 

Máte rádi smoothie bowl? Podívejte se na další recepty: