Melasa má mnoho využití, a to nejen v kuchyni. Dá se použít i do vlasových či pleťových masek a peelingů. Poprvé jsem melasu zkoušela na obličej, jako pleťovou masku. Výsledek mě mile překvapil. Pleť byla krásně jemná a hebká, jako kdybych to byl peeling, a ne pleťová maska.

Tentokrát jsem melasu použila do peelingu na nohy. Kromě melasy jsem ještě použila ovesné vločky a kokosový olej. Peeling je hydratační, vyživující a zjemňuje kůži na chodidlech. Mimochodem dá se udělat i voňavý. Stačí přidat esenciální olej – pro chladivý účinek přidejte mátu peprnou, pro vůni třeba jasmín nebo levanduli.

 

Suroviny:

  • 60g extra panenský kokosový olej
  • 50g jemných ovesných vloček
  • 15g melasy

Volitelně: 1-2 lžíce třtinového cukru (pokud máte hodně tvrdou pokožku)

 

Kokosový olej

Použila jsem kokosový olej s vanilkou a tím jsem vyřešila i vůni😊. Příště bych chtěla použít růži nebo jasmín. Tyto úžasné voňavé kokosové oleje mám z www.zdravizesrilanky.cz

 

 

Postup:

Kokosový olej nemusíte nechávat změknout, mícháním postupně povolí. Přidejte melasu a ovesné vločky. Pokud máte hodně tvrdé paty a chcete je zjemnit, přidejte do peelingu 1-2 lžíce třtinového cukru.

Dobré promíchejte.

 

 

Při nižších teplotách může peeling více ztuhnout. Stačí ho ale dát do ruky a on při kontaktu s pokožkou začne tát.

 

Použití

Neberte si trochu peelingu a krouživými pohyby nanášejte na chodidla. Peeling můžete použít i na celé nohy nebo celé tělo.

Masírujte po dobu několik minut a poté smyjte teplou vodou.

Z vany vylézejte opatrně, v peelingu je olej a mohly byste uklouznout. To samé platí o podlaze. Buďte na sebe opatrní.

 

 

Skladování: v uzavřené nádobě při pokojové teplotě. Není tam voda, takže by se nemělo co zkazit.

Do peelingu nesahejte mokrou rukou, zkrátilo by to trvanlivost peelingu.