Snažíte se zhubnout o Vánocích nabraná kila? Tak to jsme na to stejně. Potravin, které hubnutí podpoří je hodně a mezi ně patří i ananas. Proto jsem ananas použila na výrobu těchto nanuků. Vlastně obsahují pouze ananas, nic jiného. Toto ovoce má mnoho pozitivních účinků na naše zdraví. Pojďme se podívat na pár z nich:

Pomáhá vyplavit škodlivé látky z těla

Podporuje trávení

Má vysoký obsah vlákniny

Odbourává tuk v těle

Má odvoďnovací efekt

Vysoký obsah vitaminu C

Je nízkokalorický

Nanuky z ananasu jsou nízkokalorické. Ananas obsahuje až 90% vody, takže si ho můžete dát kdykoliv na něj budete mít chuť. Ideální porce je tak čtvrtka ananasu na den. Denně si dávám jeden až dva nanuky. Někdy si nanuky osladím troškou čekankového sirupu, tím rozhodně nic nezkazíte.

Dříve jsem jedla tablety jablečného octa, což pro mě bylo totální mučení. Zato tyhle nanuky si nemůžu vynachválit. Jsou vynikající, osvěžující a jednoduché na přípravu. Když mě honí mlsná, sáhnu po nanuku. Nebo si je dávám místo svačiny.

Tak tady je recept:

 

Budete potřebovat:

  • 1 čerstvý ananas
  • volitelně: chia semínka
  • Formičky na nanuky
  • Dřívka na nanuky nebo více formiček
  • Šnekový odšťavňovač

 

Ananas nakrájejte na kousky a odšťavněte. Změřte kolik máte šťávy. Já jsem použila 650g ananasu a získala 400g šťávy. Z toho jsem udělala 6 nanuků. Na 400g šťávy přidejte 30g čekankového sirupu.

Dobře promíchejte. Pro vyšší obsah vlákniny přidejte 1-2 lžíce chia semínek. Jsou zdrojem energie a vlákniny. Příště zkusím přidat ještě více.

Kdo chce, může nechat nanuky zcela bez cukru anebo cukr nahradit jiným nízkokalorickým sladidlem.

Ananasovou šťávu přelijte do formiček. Zakryjte víčky a dejte do mrazáku. Použít můžete i dřívka na nanuky. Používám je, když chci dělat nanuků více. Nanuky pak stačí vyndat z formiček a můžete dát dělat další.

Pro vyndání dejte formičku pod horkou vodu, stačí na pár sekund. Opakujte, dokud nepůjde nanuk vytáhnout.

Nanuky po vyndání položte na plech vyložený pečícím papírem a vraťte do mrazáku. Při vytahování se trochu povolí a takto je zase zmrazíte. Poté dejte nanuky do sáčku, dózy nebo zabalte do potravinové fólie. Můžete je proložit pečícím papírem (jen pro jistotu, aby se neslepily)

 

Skladování: v mrazáku

Trvanlivost: 6 měsíců

 

Nemáte odšťavňovač? Nakrájejte ananas na menší kostky. Dejte je do mixéru a spolu s troškou vody rozmixujte. Poté přeceďte přes sítko a lžící vymačkejte co nejvíce šťávy z dužiny.