K snídani mám ve většině případů něco s banánem. Nevím jak se to stalo, ale opravdu mám každé ráno chuť na něco banánového. Možná to bude tím, že mi před pár lety zjistili nízkou hladinu draslíku a já jsem je začala jíst ve velkém aby se mi draslík vrátil do normálu. Asi to zafungovala, protože už ho mám naprosto v pořádku. Jarda banány nesnáší, tedy alespoň jejich chuť. Když je do nějakého receptu dobře schovám tak to sní, ale když je v receptu přiznám tak se k tomu nepřilíží ani na kilometr.

 

Banány jsou k snídani ideální. Mají dostatek energie, bílkovin, vlákniny a navíc jsou sladké. Kdo má stejně jako já rád sladké snídaně tak namísto přeslazených musli nebo sušenek mže sáhnout po banánu. Sušenky, zapečené musli, jogurty které obsahují bílý cukr vám sice na chvilku energii dodají, ale velice rychle si jí vezmou zpátky. Jogurtový koktejl s banánem je také sladký, ale obsahuje pouze fruktózu a navíc také zdrojem vlákniny a bílkovin, které vás zasytí na dlouho. Nejlepší na tom je, že si ho můžete vzít s sebou i na cestu což se hodí když nestíháte. Vynechat snídani se totiž moc nevyplácí, protože když je člověk unavený moc toho v práci neudělá. Svůj ranní drink můžete ještě vylepšit přidáním kakaa, proteinu, macy, arašídového másla, matchy nebo kurkumy (ta je skvělá pokud na vás něco leze) a posunout ho ještě o úroveň výš.

SurovinY

  • 250g selského nebo řeckého jogurtu
  • 1 zralý banán

*1 lžička medu, třtinového cukru nebo jiného sladidla (přijde mi že to není nutné, třeba na vás bude koktejl moc málo sladký)

Volitelně: 1 lžička maca prášku/špetka mleté kurkumy a špetka mletého pepře/skořice/datle/kakao…

 

Příprava

 

Všechno rozmixujte a pusťte se do toho😊