Máte rádi spreje, se kterými provoníte byt, ale nelíbí se vám jejich složení? Vyrobte si vlastní, jeho složení se vám bude stoprocentně líbit😊. Na jeho výrobu totiž budete potřebovat pouze vodu a přírodní silice. Je ekologický a šetrný i k vaší peněžence.

Já mám také ráda, když byt krásně voní, ale složení sprejů mě odradilo. Většinou je to seznam desítek neznámých složek a jsem si jistá, že to nebude nic dobrého. Každý sprej, který doma stříkneme, vonnou svíčku, kterou zapálíme, vůni…to vše dýcháme. Proto je důležité hlídat si složení těchto věcí.

Raději jsem všechny vonné věci přestala kupovat a začala si vše vyrábět. Doma si mohu složení ohlídat a nemusím se pak ničeho bát. Například tento sprej do bytu obsahuje pouze vodu a silice z pomeranče, borovice a citrónu. Krásně voní, a navíc je doplnitelný. Až vám dojde, vypláchnete láhev a přiděláte nový. Zároveň tím šetříte obaly, které byste jinak vyhodily.

Podle toho, jaké použijete silice, bude sprej vonět. To znamená, že můžete mixovat různé silice dohromady a namíchat si vaše originální vůně do bytu.

 

Suroviny:

  • 120ml převařené vody
  • 10 kapek pomerančové silice
  • 10 kapek borovicové silice Tierra Verde (eshop)
  • 5 kapek citrónové silice
  • Volitelně: 2 lžíce vodky nebo vilínu pro delší trvanlivost
  • Sprejovka

 

Postup:

Vodu přiveďte k varu a nechte vychladnout. Tím prodloužíte trvanlivost spreje. Použít můžete i destilku.

Vodu nalijte do spreje a přidejte silice. Protřepejte a vyzkoušejte. Jestli vám přijde vůně slabá, přidejte. Nebo jí naopak můžete naředit vodou. Pro delší trvanlivost přidejte trochu vodky nebo vilínu (1-2 lžíce).

Jak jsem psala výše. Tohle je jen příklad, sami si můžete namíchat originální vůni. Zatím doma moc silic nemám, ale postupně bych si je chtěla přikoupit. Jejich opravdu hodně, ale zase jich do spreje použijete jen trochu, takže vám dlouho vydrží. Dále z nich můžete udělat i tuhý parfém, sprej na toaletu, vůni na povlečení nebo je použít při výrobě domácí kosmetiky.

 

Použití: Sprej nastříkejte do místnosti. Také ho můžete nastříkat na ručníky, záclony nebo koberce, aby pěkně voněly.

Skladování: v lednici (pro delší trvanlivost)

Trvanlivost: Až sprej změní barvu nebo vůni vylijte ho a udělejte nový.