Stále nemůžu uvěřit, že tohle smoothie je zdravé. Chutná jako moje milovaná tyčinka Snickers a ta rozhodně zdravá není. Moje maminka si stále myslí, že na zdravé stravě si na sladkém pochutnáte leda ve snu. Proto kdo jí zdravě jí pouze slaná jídla, která jsou absolutně bez chuti. Samozřejmě to tak není. Bohužel jí to nikdo nevymluví a tak se zdravé stravě vyhýbá obloukem.

Tohle smoothie chutná jako Snickers: máme tu arašídy (arašídové máslo), čokoládu (hořké kakao) i karamel (datle), takže vše, co Snickers obsahuje. Najdete v něm dostatek bílkovin a také draslíku. Já jsem před pár lety měla s nízkou hladinou draslíku velké problémy a na doporučení doktorky jsem začala jíst banány. Na poslední kontrole byla hladina draslíku ukázková, tak si říkám, že v tom ty banány určitě hrály velkou roli (žádné doplňky stravy jsem nejedla). Arašídové máslo doporučuji domácí-z pražených arašídů. Má sladší chuť, proto není nutné nápoj doslazovat.

 

Smoothie je: bez laktózy, bez lepku, a pokud použijete rostlinné mléko i veganské

Budete potřebovat:

  • 250ml mléka bez laktózy nebo rostlinného mléka**
  • 1 zralý banán
  • 6 kostek ledu
  • 2-3 lžíce arašídového másla (recept najdete dole)
  • 1 lžíce hořkého kakaa
  • 2 datle/ 1 lžička datlového sirupu (nebo trochu medu, pokud datle nemáte)

*když použijete pražené arašídy a rozmixujete na máslo, bude máslo sladší než máslo z těch syrových.

**Skvělé je mandlové mléko, ale i sójové. Nejvíce se ale podle mě hodí mléko arašídové. Odkaz na recept jsem vám přidala dolů.

 

Příprava:

Banán nalámejte na menší kousky. Všechno dejte do mixéru (včetně ledu) a rozmixujte. Nalijte do sklenice a užijte si tu skvělou čokoládo arašídovou chuť.

Smoothie můžete ještě ozdobit kousky hořké čokolády, arašídovým máslem anebo datlovým sirupem.

Tak na zdraví!:-)

Arašídové máslo (+ recepty z něj)

Arašídové mléko