Tenhle snack je vysoce návykový, a to vám říkám z vlastní zkušenosti😊. Projíždím Google a tam jsem se dočetla, že se v Maroku dělají datle plněné marcipánem. Hned jsem se do toho musela pustit, protože to znělo skvěle. Výsledek mě totálně dostal! To je vám taková dobrota. Už chápu, že je to tak oblíbené.

Mimochodem před Vánoci jsem obchodě viděla datle s marcipánem obalené v čokoládě…cena za jednu malou krabičku bylo asi 150 korun..to mi přišlo jakože docela dost. Domácí vás naštěstí vyjdou levněji. Teda levněji při přepočtu na jeden kus, ale když jich sníte celou krabici tak to už bude asi krapet dražší:-D. Já jsem si jich dala asi 6 najednou a pak jsem měla pořád chuť na další, a na další a další😊. Když ono je to tak dobré a já mám slabou vůli:-D

Po Vánocích jsem dělala krabičku i pro kamarády, jeli jsme k nim na návštěvu a chtěla jsem jim něco dovézt. Sotva jsem si svlékla bundu už byla krabička prázdná…prý že byly dobrý, ale bylo jich málo:-D.

 

Budete potřebovat:

  • Medjool datle (doporučuji tyto)- mají tam i velká balení a rozhodně se to vyplatí:-)
  • Marcipán (domácí nebo kupovaný)

Volitelné:

  • Hořká čokoláda na polití
  • Pistácie na posypání

 

Datle rozřízněte tak, abyste mohly vyndat pecku.

Marcipán můžete použít kupovaný anebo domácí. Viděla jsem, že se k naplnění používá i obarvený, aby to bylo pěkně barevné. Uděláte si váleček a vložíte dovnitř datle.

Datle ještě můžete namočit do rozpuštěné hořké čokolády a posypat nadrobno nasekanými pistáciovými oříšky. Máte tedy na výběr hned dvě varianty. Uvidíte, která vám bude chutnat více anebo to můžete střídat tak jako já😊.

 

TIP:

Příští rok to udělám jako takové vánoční cukroví. Marcipán obarvím na červenou a zelenou barvu a naplním s ním datle. Nějaké pak namočím do bílé nebo hořké čokolády a posypu jedlými třpytkami anebo nějakým cukrovým zdobením. Zatím je to jen nápad, ještě uvidím, jak to udělám😊.

 

Jestli hledáte nějaké rychlé občerstvení pro nečekanou návštěvu anebo chcete něco rychlého na zahnání chuti na sladké, je tohle fakt prima recept. Stačí dovnitř vložit marcipán a je to. Prostě rychlovka.

 

VIDEORECEPT