V létě jsem si často připravovala Manu, což je nutričně vyvážené jídlo v prášku. Na stránkách tuto Manu najdete pod názvem ManaPowder origin. Stačí přidat vodu, protřepat a tento nápoj vypít. Obsahuje všechny potřebné látky, které naše tělo potřebuje-bílkoviny, vitaminy, minerály, vlákninu…prostě vše.

Když nemáte hlad, nechce se vám vařit anebo je vaše lednice prázdná a vám se nechce na nákup, můžete sáhnout po Maně. Není to žádná ostuda, vzít si ji na pomoc. Já moc ráda vařím, ale někdy to zkrátka nestíhám. Vzala jsem si ji na pomoc, abych jedla správně i v časové tísni. Jiné řešení? Objednat si jídlo z restaurace je drahé, fastfood po cestě domů zase není zdravý a nejíst není zrovna dobré řešení. Vypít Manu je stejně dobré, jako kdybyste snědli talíř zdravého jídla, proto jsem zvolila právě ji.

Mana s příchutí origin je chuťově neutrální a lze jí ještě upravit přidáním ovoce nebo jiných surovin. Dobrá je i samotná, když máte po ruce jen vodu. Zkoušela jsem různé příchutě. Říkala jsem si, že by se vám to mohlo hodit jako inspirace, jestli budete Manu zkoušet nebo pokud ji už doma máte. Uvidíme, kolik příchutí se mi nakonec povede vymyslet😊.

Tentokrát jsem ale místo nápoj udělala nanuky. Dát si nanuk snídani, svačině nebo dokonce obědu? Proč ne😊. Venku je vedro, nanuky bych mohla jíst pořád:-D. Příprava je stejně rychlá jako příprava nápoje, a navíc si nanuky můžete připravit dopředu i na několik dní. Pak už jen sáhnete do mrazáku a dáte si vynikající nanuk.

Určitě vás zajímá, jestli po snědení nanuky nebudete mít hlad. Nebojte, nebudete, opravdu se ho najíte. Díky složení i obsahuje vlákniny se budete cítit sytí na několik hodin, tedy jako kdybyste se normálně najedli😊.

 

Suroviny:

  • 185g jahod
  • 80ml vody nebo mléka
  • 43g ManaPowder origin
  • Tvořítko na nanuky

Volitelné: 2 lžičky třtinového cukru nebo čekankového sirupu (pokud dáváte přednost sladší chuti)

 

ManaPowder origin:

ManaPowder je funkční jídlo v prášku. Prášek rozmícháte ve vodě a získáte plnohodnotnou náhradu za jídlo. Lze s ním nahradit svačinu, snídani, oběd, večeři anebo všechna jídla. Více o Maně najdete na www.mojemana.cz anebo si přečíst můj článek: Testuji Manu

 

Postup:

  1. Mana prášek, vodu či mléko, jahody a případně i třtinový cukr rozmixujte.
  2. Rozlijte do tvořítek na nanuky. Mě z tohoto množství vyšly 4 nanuky.
  3. Nanuky dejte do mrazáku na 6 hodin.
  4. Pro vytáhnutí dejte nanuky na 15-20 sekund pod teplou tekoucí vodu.

Všechny nanuky, které připravíte z této dávky nahradí 1 snídani nebo svačinu. Pro nanuky jako náhradu za hlavní jídlo (oběd, večeři) použijte 86g ManaPowder origin a možná ještě trochu mléka, ať to směs trochu naředíte.