Máte doma dřevěné prkénko které by potřebovalo vyčistit? Vyzkoušejte tento recept, který jak se můžete podívat do galerie funguje opravdu spolehlivě. Nerada používám kupované přípravky, protože ve většině případů neobsahují nic dobrého. Pokud to máte stejně určitě vás potěší, že tento recept je ekologický, přírodní a pokud byste ho ochutnaly i jedlý (ale vzhledem k octu a sody ne zrovna moc chutný)

Suroviny

  • 2 lžíce jedlé sody (možná více, záleží na velikosti prkénka)
  • Ocet
  • Sprejovka

POSTUP:

  1. Prkénko otřete vodou a setřete. Když bude vlhké bude na něm lépe držet soda.
  2. Poté posypte sodou. Stačí jí vzít mezi prsty a posypat. Pokud se na některá místa nedostane nevadí, až přidáte ocet dostane se soda všude. Množství použité sody závisí na velikosti prkénka. Použijte jí tolik, aby byla soda na celém prkénku. Pro usnadnění můžete použít malý cedník s jemnými oky a prkénko sodou „pocukrovat“.
  3. Ocet přelijte do sprejovky a prkénko jím postříkejte. Nebo ho nalijte na prkénko a houbičkou rozetřete po celém prkénku.
  4. Ocet se sodou začne okamžitě reagovat a pěnit. Nechte obě složky působit 5-10 minut. U hodně zaschlé špíny můžete nechat ocet se sodou působit o něco déle.
  5. Pak už jen stačí prkénko setřít a opláchnout pod vodou.