V obchodě jsem objevila celozrnné listové těsto. Doma jsem ho hned musela jít vyzkoušet. Zatím jsem se ještě nedostala k přípravě domácího listového těsta, tak ho prozatím kupuji. Celozrnné listové těsto jsem sehnala v Bille, ale určitě ho budou mít i v jiných obchodech. Dále tu ještě byla otázka, co z těsta udělat. Původně jsem chtěla udělat fornetti, ale nakonec jsem se rozhodla pro koláčky.

Koláčky jsem naplnila hořkou čokoládou a banánem. Protože je náplň pevná, nic nevytéká ven což je super, protože se mi vždy povede koláčky špatně utěsnit. Během chvilky máte zabaleno a můžete péct. Tuhle rychlou sladkou dobrůtku budu muset ještě nikdy udělat. Pokud hledáte nějaký rychlý recept, pak jste tady správně.

 

Suroviny:

  • 1 cereální listové těsto (400 gramů)

  • 200g hořké nebo mléčné čokolády
  • 1 banán

 

Postup:

Těsto je mražené, proto je ho třeba nechat několik hodin povolit. Uvnitř jsou 3 obdélníky těsta na sobě. Já jsem je od sebe oddělila a postupně vyválela na pomoučněném vále. Získala jsem tak 3 obdélníky 25x15cm. Těsto jsem nařezala na 3x6cm čtverečky. Aby šel koláček dobře zabalit, musí to být čtverec. Pokud je to spíše obdélník, stačí přebytek těsta odříznout. Zbytky pak můžete smíchat dohromady a vyválejte je, anebo kousky těsta položte na nakrájené čtverečky, tam, kde budete dávat náplň.

Banán nakrájejte na tolik koleček, kolik máte čtverečků těsta. Pokud je malý, použijte dva banány.

 

Doprostřed každého čtverečku položte dvě kostky čokolády a na to kolečko banánu. Stačí i jedna kostka, ale dvě jsou lepší😊.

Koláček vytvoříte tak, že k sobě přitisknete všechny rohy. Nejdřív spojte dva rohy, které jsou naproti sobě a pak k nim přidejte zbylé dva. Zmáčkněte je, ať se nerozlepí.

Koláčky můžete ale nemusíte potřít rozšlehaným vajíčkem. Já jsem tento krok vynechala.

Pečte v předehřáté troubě na 200 stupňů, střední rošt cca 15 minut. Až koláčky lehce zezlátnou, jsou upečené.

Ještě teplé koláčky posypte moučkovým cukrem.