Recept na to, jak si připravit vynikající popcorn i bez použití mikrovlnky. Doma mikrovlnku nemáme a tak mi vlastně ani nic jiného nezbylo😊. Popcorn se dá jednoduše připravit na sporáku a je hotový během pár minut. Líbí se mi, že si můžete popcorn ochutit. Většinou dělám sladký i slaný, protože se nemůžu rozhodnout😊. Zatím jsem dělala jen pár druhů, ale těším se, až vyzkouším zbytek příchutí. V kině jsem si chtěla vždycky dát karamelový popcorn. Až budu dělat popcorn příště, musím ho vyzkoušet.

Pro přípravu popcornu na sporáku budete potřebovat kukuřičná zrna. Dají se sehnat v prodejnách zdravé výživy, okolo třiceti korun za sáček. Pak už budete potřebovat jen pánev a pokličku. Dělat popcorn je zábava. Dáte na pánev trochu kukuřičných zrníček a za chvilku máte plnou pánev popcornu. Když mám večer na něco chuť, udělám si popcorn. Neváží skoro nic, takže po něm jen tak nepřiberete.

 

Suroviny

  • 50g kukuřičných zrn pro přípravu popcornu
  • 20g oleje

Na ochucení:

  • 30g krupicového cukru
  • 1 lžička mleté skořice

 

Příprava:

Na pánvi nejdříve rozpalte olej. Až si budete myslet, že je olej rozpálený, udělejte malý test. Vhoďte do oleje jedno zrnko kukuřice. Pokud za chvilku praskne, je olej dostatečně rozpálený. Sporák dávám skoro na maximum, ale u každého sporáku to bude trochu jinak.

Nyní můžete vysypat do oleje všechnu kukuřici. Rychle pánev zakryjte pokličkou. Občas pánví zaklepejte, ať se zrnka nepřipálí. Poslouchejte, za chvilku začne koncert😊. Až neuslyšíte praskání, je popcorn hotový. Je to rychlovka, určitě od sporáku neodcházejte.

Nakonec smíchejte cukr se skořicí a nasypte směs do popcornu. Promíchejte a je hotovo.