Delší dobu už nepoužívám šampon. Zvolila jsem si No Poo metodu a jsem s ní spokojená. Měla jsem hodně lámavé vlasy a kvůli špatnému stavu jsem si nakonec vlasy musela ostříhat. Od první minuty jsem věděla, že už na ně nechci dát žádnou chemii. Tedy 3x do roka se barvím, to ano, ale jinak žádný šampon, gel, lak na vlasy ani fén nebo žehlička.

Pro výživu vlasů si každý týden udělám nějakou výživnou masku. Používám ovoce, zeleninu, jogurt, melasu, vajíčko, avokádo i banán…co je zrovna po ruce nebo co mi zbylo v ledničce😊.

Tentokrát jsem si udělala masku z melasy, žloutku a avokáda. Každá surovina má v masce své opodstatněné místo. Není tam jen tak. Melasa vlasy vyživuje a vlasy jsou po ní krásně jemné. Je to takový přírodní kondicionér. Vajíčko se na vlasy používá už hodně dlouho, používala ho už moje babička. Dokonce si kupovala vaječný šampon. Je to pro vlasy velice výživné a zároveň z vlasů vytáhne přebytečnou mastnotu. Pak je tu ještě avokádo. To hydratuje pokožku hlavy, uklidňuje ji a vlasy posiluje.

Maska mi vystačila na středně dlouhé vlasy. Pokud máte vlasy husté nebo delší, udělejte jí raději dvojnásob.

 

Jak často masku používat?

Podle potřeby. Tedy podle toho, jak cítíte, že to vaše vlasy potřebují. Řekla bych, že jednou za týden je tak akorát.

 

Melasa

Melasu používám egyptskou z www.shams.cz

 

Suroviny:

  • 35g melasy (2 lžíce)
  • 1 žloutek
  • ½ avokáda (35 gramů)

 

Postup:

Všechno rozmixujte do hladké hmoty. Když avokádo jen rozmačkáte vidličkou, budou v masce kousky a ty se hůře vymývají. Lepší je ji rozmixovat (vím o čem mluvím😊).

Naneste ne pokožku a do délek, promasírujte a nechte 30 minut působit.

Poté vlasy umyjte. Není nutné používat šampon, stačí je dobře umýt vodou.