Pokračuji v objevování nových kávových nápojů. Jak jste si mohli všimnou, recepty na stránkách přibývají a přibývají. Najdete tu studené i teplé kávové nápoje, malé i velké, s mlékem i bez…myslím, že z toho si už každý něco vybere😊.

Tentokrát mám pro vás recept na portugalskou kávovou limonádu – Mazagran. Je to studený kávový nápoj s citrónovou šťávou. Dá se připravit z instantní kávy i z mleté. Já osobně dávám přednost kvalitní mleté kávě, proto jsem na přípravu tohoto nápoje použila espresso. Drink je vynikající – svěží, letní…chutná to jako káva a citrónová limča v jednom. Tento nápoj je na léto jako dělaný😊.

 

Budete potřebovat:

  • 120ml studené vody
  • 50g kostek ledu
  • 1 espresso (30ml)
  • 20ml čerstvě vymačkané citrónové šťávy
  • 2 lžičky třtinového cukru

 

Káva:

Do tohoto receptu jsem vybrala kávu Kopi Java Jampit z www.kopiluwak.eu. Je to arabica, ta se podle mě pro tyto recepty hodí více. Káva se k citrónu hodila, takže to byla správná volba.

 

Cafflano Kompresso

Kávu jsem připravila pomocí Cafflano Kompresso. Je to ruční kávovar a umí připravit vynikající espresso.

 

Postup:

Jako první si připravte espresso. Já jsem použila Cafflano, kde se používá 12 gramů jemně mleté kávy a 50ml vody. Pro přípravu v elektrickém kávovaru použijte 7 gramů kávy. Vždy si kávu melu až před přípravou, káva si pak zachová maximum aroma, než když je namletá už dávno.

Espresso oslaďte, cukr dobře rozmíchejte a nechte vychladnout.

Nápoj můžete nalít do skleničky anebo smíchat v šejkru. V šejkru se chutě lépe promíchají.

Do vysoké sklenice nasypte led. Nalijte vychladlé espresso, citrónovou šťávu a dolijte studenou vodou. Pro intenzivnější chuť můžete použít méně vody (zkuste a uvidíte).

Alko verze

Pro alko verzi tohoto nápoje přidejte 1 panáka bílého rumu