Kurkumové mléko zvané také jako Zlaté mléko (Golden milk) je lahodný nápoj z mléka a kurkumy. Jeho pití je dobré pro vaši imunitu a trávení.

Kurkumové mléko se v Indii používá i při chřipce a nachlazení. Já už sem se ho také naučila používat. Hned, jak cítím, že na mě něco leze, hned si jdu uvařit kurkumové mléko. Osvědčilo se mi i na spaní. Když nemůžu usnout, udělám si před spaním hrnek tohoto mléka. Má uklidňující účinky a spíte po něm jak miminko😊.

Nedávno jsem objevila ochucené kokosové oleje. Našla jsem je na www.zdravizesrilanky.cz. Na výběr je růže, jasmín, vanilka nebo kurkuma (a ještě pár dalších). V případě kurkumového kokosového oleje mě okamžitě napadlo kurkumové mléko. Kokosový olej je dobrý na trávení, a tak je v nápoji jako příjemný bonus.

Příprava kurkumového mléka je velice jednoduchá a s tímto olejem je ještě rychlejší a jednoduší. Pití tohoto nápoje je dobré pro vaše zdraví. Dopřát si ho můžete jako prevenci, když jste nemocní, když vás něco trápí (ano, i nervy je dobré) anebo když nemůžete spát. Nebo jen tak, pro jeho vynikající chuť😊.

 

Suroviny:

  • 250ml mléka
  • 2 lžičky kokosového oleje s kurkumou
  • Špetka mletého černého pepře (posiluje účinky kurkumy)
  • Volitelně: 1 lžička kukuřičného škrobu nebo vanilkového pudingu
  • Med podle chuti

 

Kokosový olej s kurkumou

Kokosový olej s kurkumou koupíte na www.zdravizesrilanky.cz. V nabídce mají i olej s růží, vanilkou a jiné oleje zajímavé oleje.

 

Postup:

Mléko s kokosovým olejem přiveďte k varu. Přidejte i špetku mletého černého pepře. Chuť nijak nepoznamená, ale přitom posílí účinky kurkumy.

Přiveďte k varu. Kokosový olej bude plavat na hladině. Komu by to vadilo, může přidat lžičku kukuřičného škrobu rozmíchaného ve lžíci studené vody nebo mléka. Škrob s vodou přidejte za stálého míchání do mléka a od vodu varu vařte 2 minut. Mléko zhoustne a tím se kokosový olej lépe spojí s mlékem. Tento krok je volitelný a není nutný.

Nápoj odstavte a oslaďte medem podle chuti. Med nevařte, zbytečně by ztrácel prospěšné látky.

Nápoj pijte ještě teplý.

Jak často nápoj pít? Jako prevenci 1x denně. Při nachlazení nebo chřipce 2-3x denně. Při nespavosti 1 hrnek večer nebo před spaním.