Mini párečky zapečené v rohlíky vznikly jako občerstvení na Jardovi narozeniny. Na oslavě bylo kolem 20-ti lidí a jídla bylo víc než dost. Jako hlavní jídlo byla pečená kachna se zelím a knedlík a tak už chybělo jen něco malého k zakousnutí. Sladké už jsem vyřešila mini panacotkami a zázvorkami, chybělo tedy už jen něco slaného. Nakonec jsem zvolila jogurtové chipsy a mini párečky zapečené v rohlíku. Kousky párku jsou obalené v rychlokynoucím těstě (kyne jen 10 minut) což urychluje jejich přípravu. Jednohubky jsou na oslavy ideální, protože můžete podávat hned několik druhů jídla aniž by se všichni přejedly k prasknutí.

Když jsem čerstvě upečené párečky donesla na stůl uvědomila jsem si, že jsem zapomněla kečup a hořčici. Než jsem došla do druhého patra kde je náš byt a vrátila se dolů byl celý tác snědený 😊 Příště to bude chtít plechy dva.

SurovinY

 • 260g hladké mouky
 • 120ml teplé vody
 • 40ml oleje
 • 25g cukru
 • 8 kuřecích párků nebo jiných oblíbených
 • 1 balíček sušeného droždí
 • 1 vejce na potření
 • 1/2 lžičky soli
 • Kečup nebo hořčice

 

Příprava

 1. Teplou vodu (nesmí být vařící, stačí okolo 45 stupňů) smíchejte s cukrem a droždím ve větší míse. Nechte nezakryté 10 minut stát.
 2. Do mísy přisypte mouku, olej a vypracujte těsto.
 3. Zakryjte utěrkou a nechte 10 minut kynout
 4. Párek zbavte igelitového obalu, pokud ho má. Každý párek nakrájejte na 5cm velké kousky.
 5. Těsto rozdělte na 8 dílů a po jednom z nich vyválejte dlouhého tenkého hada. Já jsem dělala hada silného tak, abych vystačit na tři otočky kolem párku. Můžete to vyzkoušet a uvidíte jestli ještě válet víc nebo ne. Pokud těsto nejde moc vyválet navlhčete si trochu ruce. Když bude těsto hodně tenké není to na škodu, jen budete mít více otoček 😊
 6. Vyválené hady z těsta obtočte kolem párku, odstřihněte a zabalený párek položte na plech vyložený pečícím papírem. Pokračujte tak se zbytkem párků až budou všechny obalené. Konce válečku přilepte k již obtočenému těstu. Můžete je potřít kapkou vody, aby se k sobě těsto lépe přilepilo.
 7. Všechny párky potřete rozšlehaným vejcem, budou po něm mít krásně hnědý povrch.
 8. Vložte do předehřáté trouby a pečte na 190 stupňů dohněda cca 15-20 minut

Podávejte horké nebo studené spolu s hořčicí nebo kečupem

TIP: párek nejdříve obalte plátkem sýra a pak teprve obalte těstem.

Skladování: v lednici