Popcorn z kuřecího masa mi přišel jako skvělý nápad. Je to stejně jednoduché jako obalit řízky, jen namísto plátku masa obalíte malé kostky. Těch pár minut navíc za to ale stojí, protože výsledek je opravdu fantastický! K televizi, pro návštěvu, jako svačinka… Já si popcorn ještě polévám citrónovou šťávou (jen pár kapek) a někdy si ho namáčím do krémžské hořčice. Řízky, krémžská a kyselá okurka, to jsem se naučila jíst už jako malé škvrně a zůstalo mi to do dnes. Někde jsem sehnala plastový kelímek na popcorn (znovupoužitelný), který používáme stále dokola ale dají se sehnat i papírové. Každý tak máme u filmu svůj kelímek plný tohoto fantastického křupavého kuřecího popcornu. Ochutnejte, je to dobrota.

SurovinY

  • 200g kuřecích prsou (1 prso)
  • 100ml oleje na smažení
  • 100g strouhanky
  • 50g hladké mouky
  • 1 vejce
  • Sůl

 

Příprava

  1. Kuřecí prsa očistěte a nakrájejte na kostky. Já jsem je nakrájela na asi 2x2cm velké kostky. Osolte
  2. Stejně jako u řízků nasypte na talíř strouhanku, mouku a v hlubokém talíři rozmíchejte vajíčko. Většinou do vajíčka přidávám lžíci mléka, aby nebylo tak husté. Maso se pak snadněji obaluje.
  3. Každou kostku obalte v mouce, pak vajíčku a na závěr ve strouhance.
  4. V pánvi rozpalte dostatečné množství oleje a obalené kousky masa v něm osmažte dozlatova. Teplotu nechávám asi tak na třičtvrtě výkonu. V průběhu opékání maso otáčejte. Když je maso opečené ze všech stran přeneste ho na papírový ubrousek a nechte okapat.

Podle chuti přisolte a podávejte.