Dnes mám pro vás jednu velkou novinu. Tento rok byl hodně nabitý, kromě práce, blogu a dalších činností mi přibila ještě jedna věc: výroba svíček z kávového odpadu. Dřív jsem to párkrát zkoušela, ale aby to opravdu fungovalo, bylo třeba to pořádně vychytat. Původně jsem používala vosk včelí, ale pak jsem zjistila, že sójový na to bude vhodnější. Nakoupil se potřebný materiál a já se pustila do testování, zkoušení a vychytávání správných poměrů. Svíčka se stále vylepšovala až do finální podobny. Chtěla jsem aby svíčka krásně voněla, po kávě (jiná vůně nepřipadala v úvahu, káva byla jasná volba) a tak bylo třeba najít to správné množství vůně. Ted voní absolutně úžasně. Miluju vůni kávy!

Máme tady listopad a je to konečně tady. Svíčku nyní najdete na stránkách binchio.com, kde si ji můžete zakoupit. Možná si pamatujete můj článek o filtraci vody pomocí tyčinek z uhlí, ty jsou také z Binchia a právě tam svíčku koupíte.

 

Tyhle svíčky jsou jedinečné, proč? To vám hned vysvětlím.

 

V čem je kávová svíčka jiná?

Hlavní složkou je ekologický sójový vosk a zrecyklovaný kávový odpad

Je ručně litá (vyrábím je já osobně:-))

Je veganská

Má příjemnou kávovou vůni

Vydrží dlouho hořet – cca 27 hodin

+Etikety jsou ekologické
Ještě jedna zajímavost – jedna svíčka zrecykluje obsah 5 hrnků kávy.
Ráda bych vás zavedla k nám domů a ukázala vám, jak svíčky vznikají a představila vám je.
Svíčky vyrábím já osobně. Vše je poctivá ruční práce, žádné stroje:-).
Kde se dá svíčka koupit a kolik stojí?
Svíčku koupíte na www.binchio.com za cenu 119Kč. Vánoce jsou za rohem a takovou svíčkou uděláte radost snad každému. Já sama každý rok dávám mým blízkým svíčky, letos tomu nebude jinak:-).
Výroba
Svíčky liju do skleniček s víkem. Díky víčku zůstane zachovaná jejich vůně a také ji můžete kdykoliv zavřít, aby se ke svíčce nedostal prach.
Jako první si do sklenic upevním svíčkový knot. Zvolila jsem knot s plíškem a ne samotný knot. Plíšek je zde pro vaše bezpečí – až svíčka dojde na konec sama se uhasí.
Přilepím ho ke sklenici troškou rozehřátého vosku. Jedná se o ekologický sójový vosk, který je veganský.
Takhle vypadá sójový vosk, je třeba ho rozpustit.
Vosk se pomalu rozpustí.
Dále se přidá nasušený kávový odpad.
Takhle to vypadá po promíchání.
Vosk se nalije do svíček a nechá ztuhnout.
Ještě před ztuhnutím se přidá několik kávových zrn (organická káva). Chtěla jsem, aby bylo vidět na první pohled, že se jedná o svíčku kávovou a proto mi kávová zrna přišly jako skvělý nápad:-).
Nakonec se knot zakrátí. Svíčka se ještě nechá několik hodin chladnout a teprve poté se nasadí víko.
Ted ještě zbývá nalepit etiketu. Používáme ekologické etikety. Někdy je to pěkný oříšek, aby byla rovně:-).
A takhle vypadá zezhora.
Svíčku si také můžete koupit v dárkové sadě, která obsahuje kávovou svíčku, peelingové mýdlo s aktivním uhlím Binchotan a kávou a tyčinku aktivního uhlí Binchio Start na čištění a zlepšení chuti vody (také ji používám).
Podle mě to vyšlo krásně…akorát budou Vánoce a tímhle voňavým a navíc ekologickým dárkem uděláte radost nejednomu členovi rodiny.
Ani nevíte, jak jsem na tuhle svíčku pyšná. A to jste ještě necítili tu omamnou vůni kávy poté, co svíčku zapálíte:-).
Co téhle novince říkáte?