Je to už více než rok, co jsem objevila eshop Zdraví ze Srí lanky. Mají tam přírodní ajurvédské produkty ze Srí lanky a já jsem si jejich výrobky velice oblíbila.

Ajurvéda je mi hodně blízká a ta mě také přivedla na tyto stránky. Hledala jsem přírodní podporu imunity a zdraví. V této době je to třeba více než kdy jindy, na tom se asi všichni shodneme. Nechtěla jsem jít do lékárny a koupit si nějaké doplňky stravy u kterých ani nevíte, co vlastně obsahují a k přírodnímu mají hodně daleko. Vždy jsem byla pro přírodní cestu jako první volbu. Samozřejmě pokud mám zápal plic a potřebuju antibiotika, vezmu si je, to jen abyste si zase nemyslely, že pokud je to nutné léky odmítám. Zbytek chci ale řešit přírodní medicínou, protože věřím v její sílu a také proto, že si nechci zatěžovat organismus chemií. To je právě to, co se mi na eshopu Zdraví ze Srílanky líbí – všechny produkty na těchto stránkách jsou přírodní a neobsahují umělé chemické přísady. Vím, že si tam mohu vybrat cokoliv. Některé produkty jsou velice známé jako například nápoj Samahan, jiné pro mě byly úplně nové. Za poslední rok jsem toho už hodně vyzkoušela a byla jsem vždy velice spokojená. Objevila jsem skvělé nápoje Suwoda nebo Shwasta amurtha  – bylinné nápoje na chřipku a nachlazení (článek o nich), či moringu, kterou jsem do té doby neznala.

Nejedná se ale pouze o léčivé přírodní produkty, mají i kokosovou mouku/mléko/olej nebo vodu, které často  používám v mých receptech. Osobně jsem si psala s majitelem firmy o mém blogu a poslala mu recepty, které jsem připravila z jejich produktů. Byl tak hodný, že začal mé recepty sdílet na svých stránkách, jako takovou inspiraci.

 

 Novinky 

Před týdnem mi přišel krásný a nečekaný dárek – balíček plný novinek. Mám z toho velkou radost. V téhle době je pevné zdraví důležitější více než kdy dřív a proto jsem za tyto přírodní produkty na podporu zdraví velice vděčná. Dneska bych vás s těmito novinky chtěla seznámit, protože si myslím, že by vás to také mohlo zajímat.

V balíčku byly věci, které se mi naprosto trefily do noty a třeba by se mohlo něco z toho hodit i vám. Jedná se o přírodní bylinné extrakty/sirupy na imunitu, žaludeční problémy, úzkost, stres… je toho docela dost, tak vám raději představím jednu věc po druhé, abyste zjistili na co je dobrá a co obsahuje:-). Jestli jde o ceny, tak těch se vůbec nemusíte být. Na Zdraví ze Srí lanky mají více než příznivé ceny za což jsem moc vděčná. Mrzí mě, když si něco vyberu a zjistím, že je cena přemrštěná jen proto, že je to přírodní produkt a já si to nemůžu dovolit. Růžová voda za 79Kč lahvička? To je prostě pecka! Ke všem produktům jsem vám dala odkaz přímo na stránky, kde se o produktech dozvíte víte, kolik stojí apod. Říkala jsem si, že to bude lepší, než vám to sem přepisovat.

 

Další článek pak bude teprve až vše vyzkouším. Budu vám tak moci předat mou osobní  zkušenost s jednotlivými výrobky. Všechno nejdříve musím vyzkoušet a poté vám dám vědět. Teď už se na to všechno pojďme podívat.

 

Novinky z www.zdravizesrilanky.cz

 

Ashvaganda – Ašvaganda sirup

V knihách, které čtu o ajurvédě se ašvaganda objevuje velice často (stejně jako triphala). Tento sirup slouží k posílení fyzické a psychické kondice, zvyšuje odolnost proti stresu, zlepšuje výkon a vytrvalost a také usnadňuje hubnutí. Používá se pro léčbu artritidy, zahání úzkost a depresivní stavy a posiluje libido.

1 lahev obsahuje 750ml sirupu, stejně jako triphaly se užívá 1 čajová lžička sirupu denně.

Ašvaganda sirup – odkaz

 

Růžová voda

Růžovou vodu jsem vždycky chtěla použít do mých receptů – jak do jídla tak do kosmetických receptů. Růžová voda má silně protizánětlivé vlastnosti, může zmírnit příznaky ekzému nebo růžovky. Snižuje začervenání pokožky. Růžová voda se také používá na různé popáleniny a jizvy – má antiseptické a antibakteriální vlastnosti, které urychlují léčbu těchto zranění. Dokonce jsem se dá používat i jako přírodní kondicionér (to musím vyzkoušet), revitalizuje vlasy a podporuje jejich růst.

Růžová voda – odkaz

 

Ayusthrol – spalovač tuků

Ayusthrol je spalovač tuků. Zabraňuje ukládání cholesterolů v cévách, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a výrazně podporuje hubnutí. Pravidelné používání také zabraňuje zažívacím problémům a zácpě, podporuje trávení a přirozenou chuť k jídlu. Vyrobený podle tradiční ajurvédy.

 

Karawila

Nejsem příznivec kapslí – alespoň to jsem si o sobě vždycky myslela. Teď bych to ráda opravila – kapsle mi nevadí, pokud jsou 100% přírodní. Vždy je pro mě důležité složení. Pod pojmem kapsle jsem si vždy představila desítky různých surovin psané latinou, pod kterými se může ukrývat prakticky cokoliv. Teprve u této firmy jsem zjistila, že existují kapsle vyrobené například pouze ze zeleniny/rostliny/ovoce. Kapsale. Jedná se o želatinovou kapsli naplněnou práškem ze sušeného mletého plodu karawily. To jsou jediné ingredience – želatina a extrakt z plodu karawily. Mimochodem ta KARAWILA je rostlina z oblasti Asie (také to slyším prvně). Také jsem to nevěděla. V ajurvédě se přidává do jídla a vyrábí se z ní i různé bylinné preparáty.

Karawila se používá k udržení optimální hladiny glukózy v krvi. Jedno balení vyjde přesně na 1 měsíc. Rozhodla jsem se, že balení věnuji tatínkovi, který měl hraniční hodnoty cukrovky. Také dává přednost přírodním produktům a říkal, že by je moc rád vyzkoušel. Tento produkt tedy užívat on, zbytek budu testovat já osobně nebo Jarda (uvidíme, komu se co bude hodit)

Plod karawily (viz foto lahvičky) vypadá podobné jako okurka. Jedná se o popínavou rostlinu.

Karawila – odkaz

 

Zubní pasta Sudantha

Bylinná zubní pasta z bylinných extraktů. Pomáhá zmírnit citlivost zubů, chrání a zpevňuje dásně. Vyrobená z přírodních materiálů podle zásad ajurvédy. Pasta obsahuje ajurvédské látky, které zabraňují vzniku paradentózy. Má desinfekční účinky a je také prevencí proti vzniku aftů.

Pasta má zelenou barvu po  bylinkách.

 

Zubní pasta Sudantha: odkaz

Triphala Quatha sirup

Triphala je v ajurvédě používaná velmi často. Harmonizuje 3 dóši, uvolňuje zácpu, zvyšuje vstřebávání výživy a chuť k jídlu. Také zlepšuje zrak, funkci jater a krevní oběh. Je vhodná ke snížení vysoké hladiny cholesterolu.

Denně se užívá 1 lžička – 1 láhev má 750ml, takže vám vydrží docela dlouho.

Složení Triphaly: Terminalia chebule je tradiční bylina Ajurvédy, které se používá pro posílení organismu a k léčbě trávicích obtíží. Také se jí říká „božské ovoce“ nebo Haritaki. Skvělý článek o této bylince jsem našla tady: ODKAZ. Dále obsahuje Vrcholák myrobalánový – je přírodní antioxidant, posiluje imunitu. Phillantus emblica – indický angrešt, známý také jako amalaki. Často si kupuju sušené plody indického angreštu, má totiž vysoký obsah vitaminu C. Na obalu amalaki, které si kupuji je dokonce uvedené, že 100 gramů tohoto angreštu obsahuje stejné množství Vitaminu C jako 2kg pomerančů nebo 15kg jablek!

Upřímně jsem na tento sirup hodně zvědavá a už se moc těším, až ho vyzkouším.

Sirup Triphala Quath – odkaz

 

 

Ricinový olej

Ricinový olej používám na vlasy už hodně dlouho, tak pro změnu vyzkouším jinou značku. Podporuje růst vlasů a vlasy jsou po něm zdravější a silnější. Stačí vzít pár kapek a vmasírovat do pokožky vlasů. Používám ho i na roztřepené konečky.

Ricinový olej – odkaz

Ústní voda Oxifresh

Tato ústní voda zabraňuje krvácení z dásní, snižuje citlivost zubů a osvěžuje dech. Normálně místo ústní vody používám kokosový olej, což jsem se mimochodem naučila z jedné z knížek o ajurvédě, ale ráda jí vyzkouším. Tedy vlastně už jsem jí stihla vyzkoušet. Překvapila mě svojí chutí, neznám podobnou ústní vodu. Tahle totiž chutná po bylinkách – hlavně jako hřebíček. O bylinných složkách svědčí i usazené bylinky na dně – voda se proto musí před každým použitím protřepat.

Složení: Pila (Tephroosia Purpurea) kořeny, Kumbuk (Terminalia Arjuna), Bullet-woodtree / Munamal (Mimusops elengi), Skořice, Hřebíček.

Ústní voda – odkaz

Beem balm

Tenhle balzám mi doma chyběl. Je to malé balení, koupit se dá i větší (budu objednávat). Balzám je něco jako tygří mast, ale ne tak pálivá. Už jsem po balzámu pokukovala a teď ho konečně můžu vyzkoušet. Vůně je příjemná, jemnější než u tygří masti. Balzám po vmasírovaní lehce hřeje (hned jsem ho vyzkoušela na bolavá záda). Je to bylinná mast na bolest hlavy, zad, kolen nebo zubů.

Složení: Citronella olej (Cymbopogon), hřebíčkový olej (Syzygium aromaticum), skořicový olej (Cinnamomum verum), eukalyptový olej (Eucalyptus globulus), olej (Madhuca longifolia), včelí vosk.

Beem balzám – odkaz

Skořice

Želatinové kapsle plněné extraktem ze skořice na podporu trávení. Jedná se o cejlonskou skořici, což jsem ráda. V jednom článku jsem už vysvětlovala rozdíl mezi skořicí čínskou a cejlonskou –  cejlonská skořice je mnohem zdravější a velice zdravá (je označována nejkvalitnější skořice na světě).

Skořice podporuje trávení, chuť k jídlu, působí jako antioxidant. Pomáhá udržet optimální hladinu cholesterolu v krvi.

Jedno balení vystačí na 1 měsíc.

Kapsle skořice – odkaz

Pitawakka

Kapsle pro přírodní regeneraci jater, ledvin a žlučníku. Obsahují 9 ajurédských rostlin (Elapitawakka, Rasakinda, Katuarokasana, Pitasudusarana, Nelli, Elanitul, Bimkohonba, Thippili a Monarakudumbi). Tato směs je zaměřené na prevenci – zachování funkce jater i na hojení poškozených jater,

Pitawakka kapsle – odkaz

 

Welpenela

Bylina Welpenela se dá koupit hned v několika podobách, například sirupu. V tomto případě se jedná o koncentrovaný bylinný extrakt. V ajuvédě se tato bylina používá jako přírodní afrodisiakum, pro zlepšení sexuální aktivity a energie. Snižuje ale také bolesti zad a kloubů.

Welpenela kapsle – odkaz

Není kapsle jako kapsle. V případě kapslí ze Zdraví ze Srílanky se jedná o 100% bylinné preparáty.

V nabídce Zdraví ze Srí lanky jsem objevila i kurkumu (kapsle s extraktem z kurkumy). Kurkumu používám už hodně dlouho – hlavně ve formě zlatého mléka. Extrakt z kurkumy je silnější, takže bych si chtěla objednat ještě kurkumu. Teď mám na nějakou dobu vystaráno, ale potom si ji určitě objednám.

 

Gastritis relief wati

Starodávný přípravek vyrobený speciálně podle lékopisů z Ajurvédy. Zmírňuje žaludeční vředy, pálení žáhy a plynatost. Mohou ho užívat i děti od 5 let. Užívá se 2 tabletky 3x denně (dospělí).

Za tento přípravek jsem strašně vděčná. Jardu má už nějakou dobu problémy s pálením žáhy, takže je to pro něj jako dělané. Nejvíc mu dělají problémy mastná jídla, po těch je mu hodně těžko a začne ho pálit žáha. Jo a taky káva, ta mu taky vadí. Jestli mu to pomůže, budu mít moc velkou radost.

Gastritis relief wati- odkaz

 

Tak to je kompletní obsah balíčku. Toho je, že? Všechno to stále okukuji, čtu etikety, koukám na stránky a zjišťuju k čemu je co dobré… Nejvíc se asi těším na růžovou vodu a také na triphala a ashawandha sirupy. Sama sem strašně zvědavá, jak budou na mě jednotlivé produkty působit a co změní. Nechci vám dávat hodnocení po jednom vyzkoušení ani po týdnu, takové recenze podle mě nemají hodnotu. Vše postupně vyzkouším (nebo Jarda) a doberu. Teprve po tom vám dám vědět.