Ochucená másla jsou skvělou náhradou za klasickou nutelu nebo jiné čokoládové pomazánky. Je jich tolik druhů, že můžete pokaždé ochutnat novou příchuť. Naposledy jsem dělala máslo s oreo sušenkami. Máslo bylo akorát v akci tak jsem jich koupila víc a zkoušela co se k čemu hodí. Pokud chcete vyzkoušet něco nového podívejte se i na další recepty jako je máslo ze sušenek spekulatius, kakaové nebo máslo s bílou čokoládou. Oreo je taková klasika, která nikdy nezklame. Stejně jako klasické máslo si i oreo máslo můžete namazat na rohlík nebo chleba. Také si do něj můžete namočit nebo jím polít sušenky, koláčky…určitě ještě najdete i další použití

Suroviny

  • 100g másla
  • 100g rozemletých oreo sušenek

Příprava

  1. Máslo nechte změknout aby se s ním lépe pracovalo. Určitě ho nerozpouštějte, sušenky by v tekutém máslu spadly ke dnu.
  2. Oreo můžete použít jak s náplní, tak i bez náplně. Při použití oreo i s náplní mi přijde, že má máslo mléčnější chuť
  3. Sušenky úplně rozdrťte válečkem nebo v mixéru
  4. Přidejte změklé máslo a dobře promíchejte.
  5. Přendejte do skleničky a dejte ztuhnout do lednice

 

Použití: na sladké i klasické pečivo místo nutelly nebo klasického másla.

 

TIP: pokud nechcete kupovat Oreo protože vám přijdou drahé můžete zajít do Lidlu. Mají tam v červeném obalu sušenky Neo. Nejsou úplně černé jako Oreo sušenky, ale chutnají prakticky stejně. Recept bude chutnat úplně stejně jako kdyby jste použily originál.