Sice nejsou Vánoce, ale to neznamená, že bychom si nemohli uvařit svařák. Podle mě je jedno jaká je doba. Když na to máte chuť, prostě si to udělejte . Třeba bramborový salát s řízkem děláme hned několikrát za rok. S Jardou jsme se shodli, že přeci nebudeme čekat na Vánoce, když nám tak chutná.

Minulý měsíc mi přišla velikonoční edice koření od firmy Koření králů, kde pravidelně objednávám koření. Jako limitku měli i koření na svařené víno. Konečně jsem si vzpomněla na to, že mám koupit víno a mohla si svařák uvařit. Poprvé jsem nedělala klasiku. Tentokrát jsem vyzkoušela svařák s pomerančovou šťávou a musím říct, že je vynikající.

 

Budete potřebovat:

  • 500ml červeného vína
  • 200ml pomerančové šťávy (čerstvé nebo použijte džus)
  • 50g krupicového cukru
  • 2 lžičky koření na Svařák z Koření králů (Slevový kód VERONIKA15 na vše z www.korenikralu.cz. )

Postup

Do hrnce nasypte cukr. Nechte ho trošku zezlátnout, ať zkaramelizuje. Tento krok je volitelný, kdo chce, může nápoj osladit až nakonec.

Zalijte pomerančovou šťávou, přidejte koření a vařte 5 minut.

Poté zalijte červeným vínem. Okamžitě ztlumte teplotu. Víno nesmí bublat, jinak by se rychle vypařil alkohol. Ještě 5 minut zahřívejte.

Ochutnejte a případně ještě oslaďte.

 

Chcete svařák ještě vylepšit?

Hrnek/sklenici ponořte do vody a poté okraje namočte do cukru. Dovnitř vložte kolečko pomeranče a zalijte horkým vínem.

 

Tip:

Četla jsem, že když přidáte lžičku másla nebude se alkohol tolik odpařovat. Můžete to zkusit, tedy pokud vám nevadí nějaké to mastné oko na nápoji😊.