Nedávno jsem objevila úžasné kokosové oleje. V obchodě Zdraví ze Srí lanky prodávají kokosový olej s vanilkou, jasmínem, růží…Můj favorit je růže a jasmín. Mají tak jedinečnou vůni, že jsem si z nich musela vyrobit kosmetiku. Možná by šly smíchat dohromady, ale já jsem chtěla, aby jejich vůně zůstala tak, jak je.

Dnes mám pro vás recept na jasmínové tělové máslo. Dole pak najdete odkaz na tělové máslo s růží. Jsou úžasné a krásně voní, pokud se nemůžete rozhodnout, které si vyrobit tak jako já, udělejte si obě.

Tělová másla používám moc ráda. Dají se použít na tělo i obličej, někdy je používám i místo pleťového krému. Já prostě miluju voňavou přírodní kosmetiku. Když už i na sebe něco mažu, chci, aby to vonělo😊. Užívám si tu chvíli, kdy se o sebe můžu starat a také tu vůni. Jasmín jsem tento týden cítila poprvé. Je to úžasná vůně, výraznější, ale příjemná, taková pudrová, květinová…voní opravdu neskutečně. A tělové máslo z tohoto oleje voní stejně krásně. Jsem ráda, že ho mám a užívám si každé namazání😊.

 

Suroviny

  • 100g bambuckého másla – rafinovaného
  • 80g kokosového oleje s jasmínem (Zdraví ze Srí lanky)
  • Volitelně: špetka mleté kurkumy

Pomůcky: elektrický šlehač nebo kuchyňský robot. Kdo nemá, použije metličku

 

Kokosový olej s jasmínem

Tento úžasný a nádherně vonící kokosový olej seženete na www.zdravizesrilanky.cz

 

Bambucké máslo:

Použila jsem rafinované bambucké máslo. Je bez vůně a také o něco levnější než máslo nerafinované. Do tohoto receptu se skvěle hodí, protože nemá žádnou vůni a vůně jasmínu tak může krásně vyniknout. Bambucké máslo seženete na www.mydlovysvet.cz.

 

Kurkuma

Do tělového másla jsem přidala i špetku mleté kurkumy. Ideální je organická kurkuma. Kurkuma má protizánětlivé účinky, pomáhá léčit akné a různé záněty. Při nanesení na pokožku dodá pokožce zdravou barvu, jakoby ji rozzáří.

 

Postup:

 Kokosový olej i bambucké máslo dejte do misky. Vezměte si elektrický šlehač a šlehejte 3-5 minut, dokud nebude máslo pěkně nadýchané. Při šlehání přidejte i špetku kurkumy.

U bambuckého másla na teplotě nezáleží, je pořád stejné. Kokosový olej může být při nižší teplotě dost tvrdý. Pokud je hodně tvrdý, nechte ho na lince nebo nějakém teplém místě trochu povolit.

Kdyby máslo nešlo vyšlehat, můžete dát misku na chvilku do lednice nebo mrazáku. Poté zkuste znovu vyšlehat.

Poznámka: Když ho necháte v lednici/mrazáku necháte moc dlouho, bude tvrdé jako kámen, pak zase budete muset chvilku počkat, až se trochu ohřeje.

Místo elektrického šlehače můžete použít i kuchyňského robota se šlehací metlou. Nemáte elektrický šlehač ani kuchyňského robota? Dřív jsem máslo šlehala jen pomocí metličky nebo stěrky. Máslo promíchávejte nebo míchejte metličkou, až bude pěkně našlehané.

Hotové máslo přendejte do zavírací dózy.

 

Použití: Tělové máslo je vhodné na tělo i obličej. Okamžitě taje při kontaktu s pokožkou. Naberte si trochu másla a vetřete do pokožky.

Používám ho po sprše, na tělo, ruce, nohy i obličej.

 

Máslo skladujte na chladnějším místě. Mám ho v koupelně, kde je ideální teplota. Při vysoké teplotě může máslo roztát. Potom je nutné máslo vrátit do lednice a po ztuhnutí opět vyšlehat.