Nádherně vonící tělový peeling s vůní perníku. Stejně jako většinu peelingu i tento peeling je velice snadné si vyrobit. Jen stačí vše smíchat a je hotovo. Pravidelným používáním peelingu pokožku prokrvíte, odstraníte odumřelé buňky, takže budete jemnější a také bude vypadat zdravěji. Říkala jsem si, když budou ty Vánoce, tak co takhle udělat peeling s vánoční vůní? Vůně perníku je pro mě naprosto dokonalá. Proto si sprchování s tímto peelingem opravdu užívám😊

Suroviny

  • 100g krupicového cukru
  • 50g kokosového oleje
  • 1 lžička perníkového koření**některé firmy přidávají do perníkového koření cukr. Vyberte perníkové koření ve kterém žádný cukr není jinak byste ho museli dát zbytečné mnohem více.

 

Volitelné:

  • 1 lžička mleté skořice (prokrvuje pokožku, výborné na celulitidu)
  • 10-20 kapek perníkové vůně do kosmetiky*
  • 2 lžičky melasy (volitelné)

*koupíte v eshop se surovinami pro výrobu kosmetiky

Příprava

  1. Kokosový olej nechte ohřát na pokojovou teplotu, aby se s ním lépe pracovalo (tedy pokud ho máte v lednici nebo je tuhý).
  2. Přidejte krupicový cukr a perníkové koření. Dobře promíchejte.
  3. Také můžete přidat mletou skořici, který nejen krásně voní, ale také je vynikající na celulitidu a zpevnění pokožky. Dále přidávám melasu, která dodá peelingu barvu perníku. Na internetu si můžete koupit perníkovou vůni do kosmetiky a udělat si tak nejen tento peeling, ale i další voňavé recepty pro sebe i rodinu. Pokud budete vůni používat přidejte 10 kapek, promíchejte a pokračujte, dokud s vůní nebudete spokojení.
  4. Peeling přendejte do zavírací sklenice nebo jiného čistého obalu (nesmí v něm být voda)

 

Použití: naberte si trochu peelingu a vmasírujte ho ve sprše do vlhké pokožky. Chvilku s ním pokožku masírujte, aby se dobře prokrvila. Poté peeling smyjte.

 

Skladování: při pokojové teplotě, v koupelně. V závislosti na teplotě místnosti bude peeling pevný nebo tekutější. Pokud by místnost byla hodně chladná a peeling ztuhnul dejte sklenici na chvilku pod teplou tekoucí vodu nebo do misky s horkou vodou.

Trvanlivost: 1 rok