Peelingové cukrové kostky z mýdla si můžete vyrobit pro sebe i jako dárek pro někoho blízkého. Když je ten Valentýn použila jsem formy ve tvaru srdce, ale i kostky nebo jiné tvary splní svůj účel. Chtěla jsem mýdla udělat voňavá, ale bohužel jsem si nevšimla že mi došly všechny vůně do kosmetiky i esenciální oleje. Tentokrát tedy bez vůně, ale příště bych ráda vyzkoušela jahodovou vůni do kosmetiky nebo růžový esenciální olej. Valentýn mám spojený s růžemi a tak si myslím, že růže bude přímo ideální.

Mýdlovou hmotu seženete na internetu a není vůbec drahá. Skvělé na ní je, že jí stačí jen rozpustit ve vodní lázni a přidat do ní co potřebujete. Po vytvrdnutí je z ní zase mýdlo. Až vyrobíte valentýnská mýdla určitě vám ještě něco zbyde. Dole najdete odkazy na recepty z mýdlové hmoty, abyste jí mohly celou využít. Skvělá jsou kávový mýdla s kofeinem na celulitidu, voňavá vánoční mýdla (to je ale hodně daleko) a další recepty. Nebo mýdlovou hmotu roztavte, obarvěte a vylijte na plech do alespoň centimetrové vrstvy. Po ztuhnutí dejte dětem vykrajovátka a mohou si mýdla vykrojit. U nás je svíčkárna kde si přesně takhle mýdla děti vykrajují (samozřejmě za peníze) a takhle to budete mít zadarmo 😊

SurovinY

  • 150g krupicového cukru
  • 100g mýdlové glycerinové hmoty
  • 50g mandlového oleje (nebo jiného tekutého oleje)

Volitelné:

  • Esenciální olej nebo vůně do kosmetiky (příště přidám růži nebo jahodu, to by muselo být úžasné)

 

Příprava

Pomůcky: silikonová forma na pralinky ve tvaru srdce (jako náhradu použijte jinou formu na pralinky).

 

Mýdlovou hmotu nakrájejte na menší kousky, aby se rychleji rozpouštěla. Dejte jí do vodní lázně (do kovové misky nebo malého hrnce) a spolu s olejem rozpusťte. Při míchání opatrně, voda se nesmí dostat k mýdlu.

Když je mýdlo rozpuštěné nechte ho prozatím ještě na sporáku. Nejdříve přidejte glitry, barvivo a po promíchání i cukr. Je-li barva slabá ještě dobarvěte, ale pracujte rychle protože směs začne tuhnout.

Mýdlovou směs přendejte lžičkou do forem a dobře upěchujte. Zase na formu ale moc netlačte, zjistila jsem že když na formu hodně tlačím deformuje se tvar (formu tím roztáhnete).

Mýdla nechte hodinu ztuhnout při pokojové teplotě. Poté vyklopte a ještě den nechte vytvrdnout.

 

Použití: na mytí rukou, do sprchy místo sprchového gelu

 

Skladování: při pokojové teplotě. Mohou být skladované i mimo obal, jen se k nim nesmí dostat voda. Mám je položené na skříňce v koupelně.