Med z kurkumy, pepře, skořice a zázvoru je přírodní lék na chřipku a nachlazení. Zároveň ho můžete použít i jako prevenci, protože posiluje imunitu. Uklidní podráždění krk od kašle, má protizánětlivé vlastnosti a pomáhá i při žaludečních problémech. Pokud to jde dávám přednost přírodní léčbě před prášky. Chřipka, nachlazení…stále kolem sebe vidím lidi, kteří při prvních náznacích nemoci vykoupí doplňky stravy v lékárně a celý den to pak do sebe ládují. Nejen že je to drahá záležitost, ale také to není nic dobrého pro vaše tělo. Mnohdy by stačil hrnek horkého čaje a zalézt do peřin. Další variantou jsou pak zbytečně předepsaná antibiotika, která jsou pro naše tělo ještě horší.

 Přírodních léku na chřipku a nachlazení je přitom tolik: například zázvor, kurkuma, med, citróny, česnek…je toho hodně. Postupně si během života přicházím na to co mi na jaký zdravotní problém funguje a tak nacházím další a další přírodní léky na různé neduhy. Někdy stačí něco opravdu levného a přitom je to tak účinné. Další je tento med, který jsem si namíchala. Na pepř určitě nezapomeňte, několikanásobně posiluje účinky kurkumy.

Suroviny

  • 50g medu
  • 1/2 lžičky mleté kurkumy
  • 1/8 lžičky mletého pepře
  • 1/8 lžičky mleté skořice
  • 1/4 lžičky sušeného zázvoru

Příprava

Všechny suroviny smíchejte.

 

Dávkování:

Na posílení imunity: 1-2x denně

Při chřipce nebo nachlazení: 1 lžička po 2 hodinách. Nechte roztát v puse a poté teprve spolkněte.

Med také můžete přidat do čaje na oslazení. Čaj ale před přidáním nechte trochu vychladnout, protože teplo ničí účinné látky medu

 

Skladování: při pokojové teplotě (mimo dosah slunečního záření)

Trvanlivost: 1 rok