šoty na posílení imunity jsou skvělý způsob, jak posílit svoji imunitu. Nejsem typ, co jí nějaké prášky na imunitu apod. Místo toho si radši dám jednoho panáčka některé ze šotů (dělám více druhů) a je to.

Dřív jsem si je kupovala takové malé lahvičky – zázvorový shot se to jmenovalo mám dojem. Jelikož ale jedna lahvička je na jeden den a vyšla na 60 korun, ustoupila jsem od toho a přešla na domácí. člověk by měl investovat do svého zdraví, ale zase všeho s rozumem. říkám si, že on ten domácí, čerstvě vyrobený ve finále i zdravější, protože ty lahvičky byly naplněné třeba před měsíce a to se na kvalitě taky musí trochu podepsat ne?

 

 

Maqui bobule

Jedná se o ovoce, malé bobule sbírané v přírodě deštného pralesa v Chile .

Jsou plné vitaminů, antioxidantů a minerálů (vitamin C, B, vápník, železo, zinek, Omega 3,6,9

Nejsilnější antioxidant na světě, „superfood“

Mají sladkokyselou chuť

Silně barví – ovoce s nejsilnějším fialovým pigmentem

Prášek vzniká lyofilizací, takže se zachovají všechny živiny, chuť i barva

 

V šotech také najdete kurkumu, která je nejsilnějším přírodním antibiotikem a má i antiseptické účinky, pomeranč a citron bohaté na vitamin C a zázvor, který je skvělý například na žaludeční nevolnosti.

 

 

Budete potřebovat:

  • 250ml pomerančové šťávy
  • 110g zázvoru
  • 50g citrónové šťávy
  • ½-1 lžička mleté kurkumy
  • Prášek z Maqui bobulí (2 lžičky na 500ml tekutiny)

Tip: Pro maximální účinek použijte vše v bio kvalitě.

 

U pomeranče a citronové šťávy jsem změřila pouze objem šťávy a ne kolik bylo ovoce, protože pokaždé to bylo trochu jiné (některé ovoce má více dužiny, je méně šťavnaté apod. ) U zázvoru jsem uvedla množství zázvoru před odšťavením (příště to změřím a doplním).

 

Pomeranče, zázvor a citrón odšťavněte. Přidejte kurkumu, Maqui (1 lžička prášku na každých 250ml tekutiny) a protřepejte

Užívejte 1 panáka/60ml každý den ráno

 

Zbytek skladujte v lednici v uzavřené nádobě