Výroba domácí zmrzliny je něco velice jednoduchého. Pověra, že potřebujete výrobník zmrzliny jinak bude zmrzlina beton není pravdivá. Mrazák vám naprosto postačí a výsledkem bude výborná krémová zmrzlina. Můj trik spočívá v tom, že zmrzlinu našleháte až po jejím zmrznutí, pak už zmrzlina netvrdne a zůstane nadýchaná. Kupované zmrzliny jsou samé aroma, glukózový sirup, barviva a bohužel ve většina případů samá voda namísto smetany (v případě smetanových zmrzlin). Když si uvědomíte, že platíte za vodu s cukrem, aromatem a trochou sušeného mléka. Je to zkrátka strašná zlodějina.

Co mě ale nejvíce překvapilo bylo, že i ta nejlevnější zmrzlina vlastně vůbec levná není. Zkuste si zmrzlinu koupit a nechat jí rozmrazit. Ne nemusíte to dělat, ale já to udělala. Výrobci zmrzlinu našlehají dusíkem co nejvíc to jde. Výsledkem je, že zmrzlina 2-3 krát zvětší svůj objem. Proto na každém obalu najdete údaje v mililitrech a ne ve gramech. Tady je příklad:

 

Carte d´or 900ml=140 korun, realita: 460 gramů= 140 korun.

460 gramů vody, glukózového sirupu, sušené mléko, tuk…za 140 korun? Není divu, že chutná tak hrozně a ta cena kvalitě výrobku absolutně neodpovídá.

 

Pojďme se raději podívat, jak si doma zmrzliny vyrobit. Pravé, smetanové, nešizené a úúúžasně dobré😊

 

  1. Vanilková zmrzlina

Základní recept na vanilkovou zmrzlinu. Podle chuti si můžete zmrzlinu dochutit, polít oblíbenou polevou nebo něčím posypat (oříšky, čokoláda, sušenky…). Našlehaný smetanový krém z pravé šlehačky vytvoří neuvěřitelně jemnou a krémovou zmrzlinu (žádné ledové krystalky). Používám jí na přípravu horkých malin s vanilkovou zmrzlinou nebo vanilkového zmrzlinového koktejlu.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/vanilkova-zmrzlina/

 

  1. Arašídová zmrzlina s kousky čokolády, arašídů a arašídovým máslem

Tuhle zmrzlinu jsem si vysnila v regále obchodu. Prodávají ji v malém kelímku okolo 150 korun (myslím, že je to značka Ben and Jerry). Nikdy jsem si jí nekoupila ale už ani nemusím. Domácí arašídová zmrzlina je absolutně dokonalá a aby toho nebylo málo jsou v ní ještě kousky čokolády, arašídů a arašídového másla. U jedné lžičky to rozhodně nezůstane

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/arasidova-zmrzlina-s-kousky-arasidu-cokolady-a-arasidoveho-masla/

 

  1. Ovocná točená zmrzlina

Rychlá „točená zmrzlina“, která je samé ovoce. Vlastně je to samé ovoce s kapkou mléka. Říkám jí točená, protože jí po umixování přelijete do sklenice. Konzistencí je tak velice podobná té točené (na fotce je už značně rozteklá). Zmrzlina je dvojbarevná: banánová a třešňová. Nejlepší na ní je, že nemusíte čekat až zmrzne. Jen rozmixujete mražené ovoce s mlékem a je hotovo.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/ovocna-tocena-zmrzlina-z-vice-nez-90-obsahem-ovoce/

 

  1. Vanilková zmrzlina s americkými cookies

Sušenková vanilková zmrzlina. Tyhle sušenkové zmrzliny mě v mrazáku vždycky lákaly ať si je koupím. Jejich cena ale říkala přesný opak. Naštěstí je to domácí výroba. Pro mě je sušenková zmrzlina láska na celý život. Uvidíte až jí ochutnáte😊

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/vanilkova-zmrzlina-se-susenkami/

 

  1. Oreo zmrzlina

Zmrzlina s oreo sušenkami. Oreo zmrzlina, oreo puding, oreo dort…doma oreo milujeme, ale jíme ho jen příležitostně, přeci jen ten cukr…Ale každý si ten svůj život chce osladit a v létě je nejlepší volbou zmrzlina. Když mám chuť na sladké sahám v létě rovnou do mrazáku, kde na mě čekají domácí zmrzliny a nanuky. Je to skvělý způsob jak se ochladit a zároveň si zamlsat😊

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/zmrzlina-s-oreo-susenkami/

 

  1. Čokoládová zmrzlina s americkými cookies

Lahodná čokoládová zmrzlina s křupavými sušenkami.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/cokoladova-zmrzlina-se-susenkami/

 

  1. Zmrzlinové pralinky

Na závěr jedna malinká sladká tečka: zmrzlinové pralinky. Pralinky z vanilkové zmrzliny namočené do křupavé čokoládové polevy. Ideální když máte chuť na něco malého, sladkého a venku je děsné horko.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/zmrzlinove-pralinky/