Člověk se nesmí bát experimentovat, jen tak objeví neobjevené😊. Ráda zkouším netradiční kombinace. Včera jsem dostala chuť na ledovou kávu. Akorát jsem ze zahrádky přinesla misku jahod, tak mě napadlo, že je zkusím přidat do kávy. Výsledek? Nápoj, která chutná jako jahodový koktejl a ledová káva v jednom. Je to vynikající osvěžující letní nápoj s jahodami. Káva s jahodami se k sobě očividně hodí.

Vyzkoušejte a dejte mi vědět, co si o tomto receptu myslíte😊

Poznámka: S jinou kávou dosáhnete odlišných výsledků. Některé kávy se k jahodám mohou hodit více, jiné méně. Chce to zkoušet, až najdete tu správnou anebo použít tu, kterou jsem použila já.

 

Suroviny:

  • 80ml vody
  • 10g mleté kávy Australia Skybury Plantation

+

  • 200ml plnotučného mléka
  • 100g čerstvých, zralých jahod
  • 2-4 lžičky cukru

 

Australia Skybury Plantation

Tuhle kávu mám moc ráda. Mám ji z www.kopiluwak.eu, stejně jako plno dalších vynikajících káv (Indian Mysorre, Costa Rica Black diamonds a další)

Moka konvička

Používám konvičku Bialetti mini express. Mám ji z www.kopiluwak.eu. Hrozně se mi líbí, jak vypadá. Dělá mi v kuchyni parádu. Je trochu odlišná od té klasické. U této konvičky postavíte na rovnou plochu 2 malé šálky a káva vám po ohřátí vody překape rovnou do šálku. Stačí kávu osladit a můžete rovnou pít.

 

Příprava kávy:

Kávu jsem připravila v moka konvičce.

Do spodní nádobky jsem nalila 80ml vody, tedy maximum, co se tam vejce. Do síta jsem dala 10 gramů středně mleté kávy. Kávu jsem na nízkou teplotu zahřívala asi 7 minut, dokud do šálků nevytekla káva. Voda se má zahřívat pomalu, neuspěchat to.

Nebo použijte jiný způsob přípravy (kávovar, Aeropress…nebo cokoliv, v čem běžně připravujete kávu)

Kávu nechte vychladnout.

Nyní vše dejte do mixéru – kávu, mléko, jahody a cukr. Rozmixujte.

Rozlijte do sklenice a můžete podávat.

 

Kávu můžete připravit i v Cafflano Kompresso. Použijte 12 gramů jemně mleté kávy a 50ml vody. Získáte tak 1 espresso. Kdyby byla káva moc silná, můžete do nápoje přidat 50 ml vody nebo mléka.