Hledáte způsob, jak ekologicky vyčistit kočičí záchod? V tom případě čtěte dále.

Také jsem hledala, jak na to. Zajímavé je, že vždycky skončím u nejjednodušších řešeních. Čekala jsem, že budu muset vyrábět nějaký čistící prostředek a shánět různé suroviny. Nakonec jsem ale skončila u jedlé sody. Jen soda a voda, nic jiného. Nově jsem ještě našla jeden způsob a to pomocí prášku zvaného Puer od Tierra Verde. Tak to teď střídám, podle toho, co mám zrovna doma. Puer je takový bílý prášek a stejně jako v případě čištění sodou vám na čištění bude stačit pouze voda. Více o čištění Puerem najdete v tomto článku: Jak vyčistit kočičí Wc.

Jedlá soda záchod nejen vyčistí, ale také ho zbaví zápachu. Umí absorbovat pachy, takže do sebe nasaje všechny vůni. Dříve byl po umytí záchod stále cítitm na mytí jsem používala trochu jaru s vodou. Teď je po umytí zcela bez vůně. S výsledek obou metod čištění jsem moc spokojená. Podle toho co mám doma, použiju tu či onu metodu. Nebo můžete nejdříve záchod nechat odmočit s puerem a pak vydrhnout pastou ze sody. Zkuste obě metody a uvidíte😊

 

Budete potřebovat:

  • 70g jedlé sody
  • 30g vody

Tohle množství mi vystačilo na 2 kočičí záchody

Jedlou sodu v eko obalu seženete v eshopu Tierra Verde  (web)

 

Postup:

Jedlou sodu smíchejte s vodou.

Pastu naneste na navlhčenou utěrku nebo houbičku a záchod s ní vydrhněte. Nezapomeňte umýt záchod i zvenku, případně i stříšku, pokud ji máte.

Nechte 15 minut působit a poté smyjte. Pokud nemáte možnost záchod někde osprchovat, setřete ho mokrými ubrousky nebo toaletním papírem a utřete do sucha. Já ho chodím mýt před barák a sprchuju ho hadicí.

Tento způsob čištění je šetrný k životnímu prostředí i k vašim zvířátkům.

 

Tady máme jednu spokojenou kočičku:-)