Máte rádi Twister od KFC? Já jsem na něj za odměnu chodila s rodiči. Když bylo vysvědčení nebo jsem byla na nějaké soutěži, jeli jsme do KFC nebo McDonaldu. Jen aby to neznělo, že jsem tam byla pořád, to vůbec ne. Bydleli jsme mimo Prahu a nejbližší KFC byli přes 20 minut cesty. Proto to bylo opravdu výjimečně, tak jednou za půl roku. Protože to bylo jednou za čas, strašně jsem se na to těšila a vážila si toho.

Co si tak vzpomínám, je to už hodně let, co jsem nebyla v KFC. Na Twistera si ale dobře pamatuji. Včera jsem na něj dostala neskutečnou chuť a prostě jsem ho musela hned jít udělat:-). V obchodě jsem hodně váhala, jak udělám to obalené kuře. Protože jsem si nebyla jistá, jak na to a taky už jsem měla hlad, sáhla jsem po hotových obalovaných prsíčkách. Objevila jsem je v Lidlu a řeknu vám, že jsou opravdu vynikající. Hned jak jsem je viděla, napadlo mě, že jsou do Twistera jako dělané. I tak bych ale příště chtěla zkusit domácí kuře alá KFC udělat, snad se mi to povede.

Udělat si doma Twistera je tímto způsobem úplně jednoduché, není tam co zkazit. Vyzkoušejte a dejte mi vědět, jak vám chutnal. Já jsem spokojená. Nevím, kolik dnes Twister stojí, ale pamatuji si, že to nebylo nic levného. Oba jsme si moc pochutnali a jsem si jistá, že tenhle recept nedělám naposledy.

 

Tipy na další jídla z tortilly:

Burrito

 

Quesadilly plněné mletým masem

Suroviny:

 • 2 balení obalovaných kuřecích prsních řízků Chef select (Lidl) po 400 gramech
 • 1 balení pšeničných tortil (koupila jsem v Lidlu, stojí okolo 30 korun)*
 • Kadeřavý salát**
 • Cherry rajčata nebo velká rajčata – 500 gramů/podle chuti
 • 200g majonézy – používám Poličanku, chuťově mi přijde nejlepší
 • 1 lžička soli
 • ¼ lžičky mletého černého pepře

*Pro zdravější verzi můžete použít i celozrnné tortilly, které v Lidlu také mají.

**Já jsem tentokrát bohužel kadeřavý salát nesehnala, tak jsem použila jiný. Kadeřavý je ale do tohoto receptu nejlepší a navíc vypadá krásně. Kupuji ho právě v Lidlu, jen ho tentokrát neměli.

 

Obalované kuře z Lidlu 

Uznejte, že už na pohled je do Twistera jako dělané:-).

 

Postup:

 1. Jako první dejte ohřát kuřecí řízky. V troubě se pečou 12-15 minut na 200 stupňů. Dají se ohřát i ve fritéze nebo na pánvi. Pekla jsem je v troubě a byli moc dobré, jen ne moc křupavé. Příště bych je chtěla zkusit udělat na pánvi s olejem. Jsem zvědavá, jestli budou křupavější.
 2. Na dresink smíchejte majonézu se solí a pepřem, promíchejte.
 3. Tortilly není nutné ohřívat (beztak hned zase vychladnout). Pokud je ale chcete ohřát, dejte je na pár sekund do mikrovlnky (na obalu je návod) nebo je chvilku položte na rozpálenou pánev. Stačí opravdu jen pár sekund. Když je opečete moc, budou křupavé a při balení se vám budou lámat. Většinou to dělám tak, že zabalím Twistera, položím ho na rozpálenou suchou pánev (nepřilnavou) a asi 10 sekund opékám za stálého otáčení. Tortilla se tím ohřeje a kromě toho si získá opečením lepší chuť.
 4. Kadeřavý salát omyjte a nechte zcela osušit. Voda na salátu by naředila dresink a ten by pak kapal ven. Můžete použít odstředivku anebo salát umýt dopředu a nechat ho okapat rozložený na papírové utěrce.
 5. Tortillu položte na rovný povrch. Přidejte na kousky natrhaný kadeřavý salát. Dále rajčata nakrájená na půlky nebo čtvrtky (velká na kostky).
 6. Nyní vezměte 1-2 lžíce dresinku a salát s ním polijte.
 7. Na to přijde kuře. Kuře můžete dát vcelku anebo ho nakrájet na menší kousky. Já jsem ho krájela na proužky, i když u originálu jsou tam celé kusy.
 8. Twistera zabalíte tak, že spodní i horní část tortilly přehnete přes náplň (ohněte cca 3-4cm tortilly). Poté tortillu začněte z jedné strany rolovat. Rolujte pevně, ať Twister drží v ruce. Když bude měkký, bude se vám ohýbat a špatně jíst. Rolování tortilly je velice jednoduché. Jak to dostanete jednou do ruky, už to nezapomenete😊.
 9. Nyní celého Twistera zabalte do alobalu. Tento krok je samozřejmě volitelný. Dresink můžete občas kapat ven, takhle vám neukápne ani kapka a taky tak rychle nevychladne. Alobalem pevně zabalte každou tortillu a je to, můžete podávat!

Já jsem tentokrát nechala koukat náplň ven, zabalila jsem ho tedy pouze z jedné strany. Další možnost je přes náplň přehnout dvě strany, srolovat a potom budou obě strany zabalené. Zvolila jse první možnost, protože mi jídlo přijde na pohled hezčí, když náplň vidíte:-).

 

Dresink ze zakysanky

Když jsem recept opakovala druhý den, došla mi majonéza. Měla jsem v lednici zakysanou smetanu, , tak jsem jí smíchala se solí a pepřem stejně jako majonézu a použila. Ta zakysanka mi snad chutná více než originál – tedy majonéza. I když ta majonéza tam trochu chybí. Podle mě by byla skvělá kombinace. S Jardou jsme se shodli, že by muselo být skvělé použít 2 díly zakysanky a 1 díl majonézy, tak to příště vyzkouším. No a pokud chcete odlehčenou verzi, použijte jen zakysanku.

 

Poznámky k receptu:

 • Množství použitých kuřecích řízků závisí na tom, jak moc masa chcete v každém Twisteru mít. Na 8 Twisterů z velkých tortill jsem použila 2 balení obalovaných kuřecích řízků.
 • Použila jsem kuřecí řízky z Lidlu – mají je v chladícím boxu. Nevím, jak chutnají jiné třeba mražené, ale co jsem párkrát ochutnala od kamarádů, tak mi nechutnaly. Třeba takový ti dinosauři v trojobalu a tak, asi to taky bude dobré, ale není to ono a nechutná to jako KFC kuře. Tohle jsou opravdu řízky – obalené maso. Nugety jsou nakůtrované a ředěné strouhankou a kdoví čím, to zkrátka není ono. 
 • Kdybyste chtěli náhradu za kupované řízky, můžete zkusit domácí.  Podle mě by se tam skvěle hodily malé kuřecí řízky obalené v kukuřičné strouhance. Ty jsou KFC docela podobné. Můžete zkoušet a uvidíte:-).
 • Tortilly mají různé velikosti. Ideální jsou větší, protože do těch malých skoro nic nedáte. Zatím nejlevnější tortilly jsem objevila v Lidlu, v ostatních obchodech stojí 2x tolik. Osobně mám ráda světlé. Ty tmavé jsou určitě zdravější, ale mají výraznější chuť, která krapet přebíjí chuť jídla (třeba vám ale chutnat budou). Tortilly v Lidlu stojí okolo 30 korun:-).

 

Co dalšího můžete udělat z tortill?

Quesadilly s mletým masem

 

Burrito plněné rýží, kuřecím masem a zeleninou (Mexiko)